علم و دانش

نوشیدن آب کافی در طول روز فرایند پیری را کند می کند

نتایج به دست آمده از مطالعات جدید نشان می دهد بزرگسالانی که به طور روزانه آب کافی می نوشیند، عمر طولانی تری دارند و کمتر به بیماری های مزمن مبتلا می شوند. 

محققان آمریکایی طی مطالعه روی بیش از 11 هزار فرد بالای 30 سال، سطح سدیم خون آنها را که با کم آبی افزایش می یابد، ردیابی کرده و دریافتند بزرگسالان با سطوح بالاتر سدیم، 64 درصد بیشتر در معرض ابتلا به بیماری های مزمن مانند نارسایی قلبی و سکته مغزی، بیماری های ریوی، دیابت و زوال عقل و مرگ در سنین پایین تر قرار دارند.

.

.

 

پژوهشگران می گویند محدود کردن میزان آب دریافتی منجر به آسیب DNA  و التهاب می شود و روند پیری را سرعت می بخشد. کم آبی همچنین باعث مشکلات کوتاه مدت از جمله سرگیجه، خستگی و سردرد می شود و در دراز مدت می تواند مشکلات دیگری مانند یبوست، سنگ کلیه و مشکلات پوستی ایجاد کند. 

در این مطالعه، میزان دقیق آب مورد نیاز مشخص نشده است، اما نوشیدن 6 تا 8 لیوان آب در طول روز به بزرگسالان توصیه می شود. گزارش تحقیقاتی در مجله eBioMedicine منتشر شده است.

اگرچه یک مطالعه اخیر توسط دانشگاه آبردین نشان داد که نوشیدن هشت لیوان آب در روز ممکن است برای برخی افراد زیاد باشد، اما این تنها در صورتی است که آنها مایعات کافی را از غذاهای غنی از آب مانند سوپ دریافت کنند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید