اخباراخبار جهان

نوزاد بستری در بیمارستان با درد شدید معده، قل متولد نشده در شکم داشت! 

دکتر مشتاق احمد از بیمارستان صدیق آباد پاکستان، در میانه عمل جراحی دخترک خردسال بود که تیم اش جنینی را در شکم او کشف کردند. یک مورد فوق العاده نادر که به سندرم جنین در جنین معروف است.

خانواده ای که نوزاد خود را با درد معده به بیمارستان منتقل کرده بودند، از شنیدن اینکه دختر کوچکشان قل متولد نشده خود را در شکم اش داشت، شوکه شدند. 

پزشکان تصور کردند در حال برداشتن یک تومور شکمی هستند، اما مشخص شد که توده یک جنین است.  پزشکان فکر می کردند این کودک ده ماهه از عارضه ای رنج می برد که باعث ایجاد مایع در فضاهای داخل شکم می شود. دکتر احمد توضیح داد: وقتی عمل شروع شد، به نظر می رسید که همه چیز طبق انتظار پیش می رود. اما پس از گذشت دو ساعت، با خارج کردن تومور از شکم نوزاد، ماهیت آن مشخص شد. 

پدر این کودک فاش کرد فرزندش از بدو تولد به دلیل دردهای شکمی تحت درمان قرار گرفته بود، اما وقتی هیچ یک از درمان ها درد مرموز را برطرف نکرد، خانواده تصمیم گرفتند او را برای بررسی بیشتر به بیمارستان ببرند. 

طبق یافته های منتشر شده در مجله تکنیک جراحی و گزارش موردی در سال 2010، این سندرم تنها در حدود 1 مورد در هر 500 هزار تولد رخ می دهد.

احمد اظهار داشت: این ها در واقع دوقلوهایی هستند که یکی در رحم مادر و دیگری در شکم جنین رشد می کند. عمل جراحی بسیار پیچیده و هدف اصلی ما حفظ جان نوزاد بود. بابت مداخله الهی که باعث موفقیت ما شد، شکرگزار هستیم، پزشکان وضعیت نوزاد را پایدار توصیف کرده اند. 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید