اخباراخبار کانادا

نواختن شدن ویولن سل پادشاه چارلز توسط یک دختر کانادایی

به گزارش ایران جوان و به نقل از cp24 مراسم تاجگذاری پادشاه چارلز با حاشیه های مختلفی همراه بود که برخی از آنها برای برخی ها واقعا به یادماندنی هستند.

روز یکشنبه بعد از مراسم تاجگذاری پادشاه چارلز، یک کنسرت در قلعه ویندزور اجرا می شود. قرار است یک دختر کانادایی در این مراسم با نواختن ویولن سل به هنرنمایی بپردازد. گفته می شود این ویولن سل که قدمت آن به سال 1802 برمی گردد، زمانی متعلق به شاه چارلز بوده است.

ماریون پورتلانس 24 ساله دانشجوی کالج سلطنتی موسیقی است و اصالتا اهل مونترال است. او می گوید از اینکه فرصت هنرنمایی در این مراسم نمادین و به یادماندنی را پیدا کرده، بسیار خوشحال است.

ماریون در مصاحبه ای گفت: «برای من سورئال است که بتوانم در یک رویداد تاریخی مانند این شرکت کنم».

گفته می شود که شاه چارلز در دوران دانشجویی این ساز را نواخته است گویا بعدها این ساز به یک خیریه فروخته می شود و سپس توسط Linbury Trust به مجموعه کالج سلطنتی موسیقی اهدا می شود. ماریون با اشاره به این موضوع می گوید: «تاریخ غنی و پرماجرایی پشت این ساز است، به همین دلیل نواختن آن برای من حس و حال دیگری دارد».

ماریون عضو یک گروه چهار نفره نوازنده سازهای زهی است که در این مراسم در قالب همکاری بین اپرا و باله سلطنتی به هنر نمایی می پردازند.

ماریون در این باره گفت: «این مراسم جلوه ای باشکوه از همکاری و همیاری تمام هنرها است و من فکر می کنم به خوبی نشان دهنده این واقعیت است که شاه چارلز همیشه مدافع هنر و موسیقی بوده است».

.

در ادامه گزارش cp24 آمده است:

ماریون می گوید که چند ماه پیش با او تماس گرفته شد و از او پرسیده اند که آیا در آخر هفته اول ماه مه وقت آزاد دارد یا خیر، او بعدها متوجه شد که چه دلیلی پشت این تماس بوده است.

لیونل ریچی، ستارگان پاپ، کیتی پری و خواننده اپرا آندره آ بوچلی از جمله کسانی هستند که قرار است در کنسرت یکشنبه قلعه ویندزور به هنرنمایی بپردازند.

ماریون روز پنج شنبه برای اولین بار از محل اجرای این مراسم بازدید کرد و به تمرین پرداخت.

.

 

ماریون می گوید که بیشتر هیجان زده است تا عصبی، اما سعی می کند به این موضوع که او باید در این مراسم ویولن سل پادشاه چارلز را بنوازد فکر نکند. زیرا به احتمال زیاد پادشاه چارلز ویولن سل خود را خواهد شناخت.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید