اخباراخبار کانادا

نمی توان به دو ارباب خدمت کرد؛ امتناع رهبر حزب کبکوا از ادای سوگند به پادشاه 

مونترال – پل سنت پیر پلاموندون، رهبر حزب کبکوا، اعلام کرد قصد ندارد به پادشاه چارلز سوم، سوگند وفاداری یاد کند. او که در انتخابات اخیر کبک کرسی نمایندگی مجلس قانونگذاری را به دست آورده است، اعلام نکرد که در صورت رد شدن درخواست معافیت، چه خواهد کرد.  

طبق قانون، نمایندگان مجلس قبل از اشغال کرسی های نمایندگی، بایستی به پادشاه و مردم کبک سوگند یاد کنند. اما پلاموندون گفت: این که در اولین حرکت معنادار، همزمان نسبت به مردمی که شما را انتخاب کرده اند و همچنین به تاج و تخت یک کشور خارجی سوگند یاد کنید، تضاد منافع است. واضح است که نمی توانید همزمان به دو ارباب خدمت کنید. 

پلاموندون در انتخابات 3 اکتبر، از حوزه سوار کامیل-لورین مونترال به مجلس راه یافت. او چندین بار در طول مبارزات انتخاباتی تاکید کرد که به تاج و تخت یک کشور بیگانه سوگند یاد نخواهد کرد. او اصرار دارد که هرگز به تعهدش نسبت به رای دهندگان کبکی خیانت نخواهد کرد.

رهبر حزب کبکوا افزود که دو نمایندگی دیگر مجلس از این حزب، یعنی پاسکال بروبه و ژول آرسنو نیز به پیروی از او به پادشاه بریتانیا سوگند یاد نخواهند کرد. 

لازم به ذکر است که پس از انتخابات 2018 در کبک، اعضای حزب کبکوا ظاهرا به ملکه الیزابت دوم سوگند یاد کردند، اما عبارت مادامی که کبک مستقل نشود را به سوگندنامه اضافه کردند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید