اخباراخبار کانادا

نماینده حزب لیبرال خواستار محدودیت های مسافرتی «شدید» برای مقامات ایرانی متهم به ارتباط با تروریسم شد

به نقل از CBC :  علی احساسی نماینده لیبرال و رئیس کمیته روابط خارجی مجلس عوام، از دولت فدرال می ‌خواهد که محدودیت‌ های شدید سفر را برای نماینده ایران در آژانس هواپیمایی سازمان ملل مستقر در مونترال اعمال کند.

احساسی در این باره گفت: «دولت فدرال وکلایی را برای بررسی ادعاهایی مبنی بر ارتباط فرهاد پرورش، نماینده سازمان هوانوردی ایران، با یک گروه تروریستی مامور کرده است». پرورش ادعای ارتباط با سپاه قدس ایران که در فهرست سازمان ‌های تروریستی کانادا قرار دارد را رد می کند.

احساسی با بیان اینکه دولت باید درباره پرورش با کشورهای دیگر صحبت کند، گفت: «در مواردی مانند این، کشورهای میزبان سازمان های بین المللی می توانند محدودیت هایی را برای نمایندگان سایر کشورها در نظر بگیرند؛ این اتفاق مسبوق به سابقه است».

کانادا در سال 2012 روابط دیپلماتیک خود با ایران را قطع کرد و دیپلمات های ایران را از کانادا اخراج کرد. پرورش به عنوان نماینده دائمی سازمان هوانوردی ایران در ایکائو منصوب شده و رسما نماینده سیاسی ایران در کانادا نیست. اما احساسی معتقد است که تمام کشورهای جهان  می توانند تحرکات دیپلمات را در داخل مرزهای خود محدود کنند.

با نزدیک شدن به سومین سالگرد سقوط پرواز PS752 توسط نیروهای سپاه که در 8 ژانویه 2020 رخ داد، معترضان روز پنجشنبه در مقابل سازمان بین المللی هوانوردی غیرنظامی (ایکائو) در مرکز شهر مونترال تجمع کردند. برخی از آنها تابلوهایی را حمل می کردند که در آنها خواستار اخراج پرورش شده بودند.

محمد امین نیا که نامزدش را در پرواز PS752 از دست داد، یکی از افرادی است که در این تجمع شرکت کرده، است. او گفت: «او (پرورش) در حال حاضر در مونترال زندگی می کند و عضو ایکائو است. ما نمی توانیم چنین چیزی را باور کنیم».

به استناد اطلاعات درز کرده از فایل صوتی محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه سابق ایران، زمانی که پرورش رئیس ایران ایر بوده است، قاسم سلیمانی فرمانده سابق سپاه قدس، از این شرکت هواپیمایی غیرنظامی برای اهداف نظامی استفاده کرده است.

اما پرورش گفته که این فایل صوتی «قابل اعتماد نیست» و تاکید کرده زمانی که رئیس ایران ایر بوده از تمام استانداردهای بین المللی صنعت هوانوردی پیروی کرده است!

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید