اخباراخبار جهان

نماینده جمهوری خواه کنگره آمریکا با 10 اتهام جدید روبرو شد

جورج سانتوس نماینده کنگره آمریکا به دلیل تنظیم گزارشات مالی نادرس برای کمپین و دریافت بدون مجوز پول از کارت های اعتباری اهدا کنندگان  به کمپین انتخاباتی اش با 10 فقره اتهام جدید روبرو شده است. او در ماه می 13 اتهام قبلی را رد کرده بود. به این ترتیب مجموع اتهامات وارده به سانتوس به 23 مورد رسیده است. نامبرده 27 اکتبر در دادگاه حاضر خواهد شد. 

کیفرخواست جدید چند روز پس از آن به جریان افتاد که نانسی مارکس، خزانه دار سابق کمپین انتخاباتی سانتوس با دادستان توافق کرد به توطئه در تنظیم گزارش های مالی کمپین سانتوس اعتراف کند. دادستان ها می گویند این توطئه برای اطمینان از واجد شرایط بودن سانتوس و کمپین او برای برخورداری از حمایت مالی و لجستیکی حزب جمهوری خواه انجام شد. این نامزد جمهوری خواه از نیویورک برای واجد شرایط بودن باید نشان می داد که کمپین او طی یک دوره سه ماهه حداقل 250 هزار دلار از مشارکت کنندگان شخص ثالث جمع آوری کرده بود.

به گفته دادستان ها، سانتوس و مارکس توافق کردند به دروغ نزد کمیسیون انتخابات فدرال وانمود کنند که حداقل 10 نفر از اعضای خانواده – علیرغم اینکه واقعا مشارکت قابل توجهی در کمپین انجام نداده بودند- به این کمپین کمک کرده اند. در کیفرخواست آمده است: متهمین جورج آنتونی دوولدر سانتوس و مارکس می دانستند که هیچیک از مشارکت های گزارش شده، واقعیت ندارند. 

سانتوس همچنین به دروغ به کمیته ملی حزب و FEC گزارش داد که 500 هزار دلار به کمپین انتخاباتی خودش وام داده بود – که این غیرممکن است، زیرا سانتوس فقط 8000 دلار در حساب های بانکی شخصی و تجاری خود موجودی داشته است.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید