اخباراخبار کانادا

نقص فنی جدی طی پرواز ایر کانادا به مقصد تورنتو و خطر سقوط 

کانادا- شب 27 آگوست، پرواز شماره 43 ایر کانادا با هواپیمای بوئینگ 200-777، از فرودگاه بین المللی ایندیرا گاندی در دهلی به مقصد تورنتو، پس از یک تاخیر کوتاه با 316 مسافر آغاز شد و قرار بود 14.5 ساعت بعد در فرودگاه بین المللی پیرسون بر زمین بنشیند. 

با این حال حدود یک ساعت پس از سفر، علیرغم پرواز در ارتفاع 30 هزار فوتی، خدمه هشدار Terrain!Terrain!Pull up! را دریافت کردند که نشاندهنده نقص عملکرد حسگر هواپیما بود.

.

.

خلبانان هواپیما پس از انجام تمامی پروتکل های ایمنی، در نهایت تصمیم گرفتند سفر را ناتمام گذاشته و به فرودگاه دهلی بازگردند. 

اگر این اخطار در ارتفاع پایین تر داده می شد، وضعیت می توانست به گونه ای دیگر رقم بخورد. هواپیمای مورد اشاره پس از حدود دو ساعت و نیم پرواز به سلامت در دهلی فرود آمد. 

این اولین بار نیست که یک پرواز ایر کانادا در چند هفته گذشته خبرساز شده است. این شرکت هواپیمایی اخیرا پس از اینکه دو مسافر پرواز مونترال را به دلیل امتناع از نشستن روی صندلی های آغشته به استفراغ از هواپیما اخراج کرد، خشم و انتقادات گسترده ای را برانگیخت. هفته گذشته ایر کانادا از این دو مسافر عذرخواهی کرد. آژانس بهداشت عمومی کانادا تحقیقات خود در مورد آن واقعه را آغاز کرده است. 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید