اخباراخبار کانادا

نظرسنجی: کانادایی ها حال و روز خوبی ندارند! 

کانادا- حدود 67 درصد از کانادایی هایی که در نظرسنجی موسسه Leger برای نشنال پست شرکت کردند، با این جمله موافق بودند: در حال حاضر هیچ چیز در این کشور درست نیست! 

لورن گانتر از تورنتو سان می افزاید: چیزی که واقعا شگفت ‌انگیز است این که بدبین ‌ترین کانادایی‌ ها زنان و افراد جوان ‌تر هستند، نه مردان بدخلق و مسن.

70 درصد از زنان در مقابل 64 درصد از مردان، معتقدند کانادا شکست خورده است، نکته جالب دیگر اینکه 72 درصد از کانادایی های زیر 55 سال  و 61 درصد از شهروندان بالای 55 سال چنین اعتقادی داشتند.

آنچه جای تعجب ندارد، اینکه ساکنان استان های غربی بیشتر از سایر کانادایی ها متقاعد شده اند کشور در یک وضعیت آشفته بسر می برد. بخصوص که دولت ترودو از هیچ تلاشی برای برافروختن خشم آنها کوتاهی نکرده است. تقریبا سه چهارم از ساکنان مانیتوبا، ساسکاچوان و آلبرتایی ها احساس می کنند کشور در مسیر درست حرکت نمی کند. 

حتی خوشبین ترین کانادایی ها – یعنی کبکی ها- نیز چنین احساسی دارند و 59 درصد روحیات خود را ضعیف توصیف کرده اند. 

نگرانی اصلی کانادایی ها تورم و ناکارآمدی مراقبت های بهداشتی است. دوموضوعی که تاثیر مستقیم بر رفاه و زندگی مردم دارد. 68 درصد از پاسخ دهندگان به نظرسنجی تورم و 69 درصد مراقبت های بهداشتی را نگران کننده دانستند. 

تنها حدود یک چهارم از پاسخ دهندگان معتقد بودند دولت به اندازه کافی برای حل این مشکلات تلاش می کند؛ این درصد بسیار پایین، برای دولت اقلیت لیبرال – که به لطف جاگمیت سینگ و حزب نیو دموکرات قدرت را در دست دارد – زنگ بیدارباش است. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید