مقالاتمقالات اجتماعی

نظرسنجی کانادایی‌ های انگلیسی زبان در مورد تغییر متن سرود «ای کانادا» به «خانه ما در سرزمین مادری»

یک نظرسنجی که اخیرا توسط یک شرکت تحقیقاتی انجام شده است نشان می دهد که کانادایی ‌های انگلیسی زبان بر سر بازبینی‌ های متن سرود O Canada اختلاف نظر دارند.

بر اساس نتایج این نظرسنجی که روز جمعه منتشر شد، 41 درصد از کانادایی های انگلیسی زبان موافق تغییر متن ابتدای سرود «ای کانادا» از «خانه و سرزمین مادری ما» به «خانه ما در سرزمین بومی» هستند. با این وجود، 44 درصد از آنها با این اصلاحیه پیشنهادی مخالف هستند.

در ماه فوریه در جریان بازی ستاره ‌های NBA در سالت لیک سیتی، جولی بلک خواننده کانادایی، سرود «ای کانادا» را به جای جمله «خانه و سرزمین مادری ما» با «خانه ما در سرزمین مادری» اجرا کرد. بانی کروبی شهردار میسیساگا در ماه می از این تغییر حمایت کرد.

این نظرسنجی نشان می دهد که 55 درصد از کانادایی ‌های انگلیسی زبان در گروه سنی 18 تا 34 سال از تغییر متن سرود «ای کانادا» وجایگزین کردن «and» با «on» در این سرود حمایت می کنند. با این وجود این نسبت در میان افراد 35 تا 54 ساله 42 درصد و در میان افراد بالاتر از 55 سال تنها 28 درصد است. 

ماریو کانسکو رئیس این شرکت تحقیقاتی روز جمعه در بیانیه ای اعلام کرد: اکثریت کانادایی های انگلیسی زبان اهل جنوب آسیا (68 درصد)، بومیان (64 درصد) و افرادی که از تبار آسیای شرقی (51 درصد) هستند تغییر پیشنهادی برای سرود ملی را تایید می کنند. اما تنها 36 درصد از کانادایی های انگلیسی زبان اروپایی تبار موافق این تغییر هستند.

در سال 2018 نیز اشعار سرود ملی به زبان انگلیسی اصلاح شد. در آن زمان به طور خاص، خط دوم سرود «ای کانادا» از «همه پسرانت به فرمانت» به «همه ما به فرمانت» تغییر کرد.

در این نظرسنجی، 48 درصد از کانادایی ‌های انگلیسی ‌زبان با این تغییر موافقت کردند که نشان دهنده یک افزایش 6 واحدی از فوریه 2018 است.

با این وجود نسبت کسانی که مخالف بودند 14 درصد کاهش یافت و اکنون به 34 درصد رسیده است. درضمن همچنان 17 درصد بلاتکلیف هستند که نشان دهنده یک افزایش 7 درصدی در این زمینه است. 

هنگامی که از شرکت کنندگان در این نظرسنجی خواسته شد از بین دو نسخه از سرود ملی ترجیحا یکی را انتخاب کنند، نتایج نشان داد که تقریبا نیمی از کانادایی ‌های انگلیسی زبان (47 درصد) طرفدار «همه پسرانت به فرمانت» هستند، در حالی که 38 درصد از آنها اعلام کردند که « همه ما به فرمانت» را ترجیح می دهند.

تقسیم بندی بر اساس جنسیت نیز نشان می دهد که مردان انگلیسی زبان (52 درصد) در مقایسه با زنان انگلیسی زبان (43 درصد) تمایل بیشتری به نسخه قبلی سرود «ای کانادا» دارند.

 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید