اخباراخبار کانادا

نظرسنجی: کانادا، استرالیا و برخی دیگر از کشورهای مشترک المنافع، شاه چارلز را از ریاست دولت برکنار خواهند کرد

به گزارش ایران جوان و به نقل از torontosun نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می دهد که تقریبا نیمی از 14 کشور خارج از بریتانیا که عضو کشورهای مشترک المنافع هستند و پادشاه چارلز در آنها رئیس دولت است، از زیر یوغ سلطنت خارج خواهند شد.

تحقیقات لرد اشکرافت معاون سابق رئیس حزب محافظه ‌کار، نشان می ‌دهد که اگر رفراندوم در کانادا، استرالیا، باهاما، آنتیگوا و باربودا، جزایر سلیمان و جامائیکا برگزار می‌ شد، قطعا آنها سلطنت را کنار می زدند.

براساس این گزارش، این نظرسنجی نشان می دهد که 47 درصد از کانادایی ها طرفدار جمهوری شدن این کشور و 23 درصد خواهان حفظ سلطنت هستند. در استرالیا 42 درصد در برابر چارلز صف آرایی کرده اند و تنها 35 درصد موافق او هستند.

بر اساس این گزارش بخشی از کشورهای مشترک المنافع مانند سنت وینسنت و گرنادین ها و تووالو به شدت طرفدار حفظ اوضاع موجود هستند و نیوزلند، بلیز، گرانادا، پاپوآ گینه نو، سنت کیتس و نویس و سنت لوسیا نیز طرفدار سلطنت هستند.

براساس مطالعه اشکرافت، نظام سلطنتی همچنان در بریتانیا پایگاه مستحکمی دارد.

در ادامه گزارش  torontosun آمده است:

اشکرافت گفت: «نظرسنجی ما نشان می دهد که کانادا یکی از چهار کشوری است که معتقد هستند سلطنت یک نهاد نژادپرست و استعمارگر است و ما نباید دیگر زیر یوغ سلطنت باشیم».

حدود 61 درصد از استرالیایی ها و 54 درصد از کانادایی ها نیز اعلام کرده اند که سلطنت در گذشته برای آنها خوب بوده است، اما دیگر برای آنها هیچ معنی ندارد و کارآیی خود را از دست داده است.

اشکرافت یک تاجر و نویسنده است و در حوزه های بشردوستانه در سطح بین المللی فعالیت می کند.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید