اخباراخبار کانادا

نظرسنجی: اعتقاد میلیون ها کانادایی به نظریه توطئه جایگزینی سفیدپوستان! 

کانادا- نظرسنجی سراسری جدید توسط Abacus Data نشان می ‌دهد میلیون ‌ها کانادایی به تئوری ‌های توطئه اعتقاد دارند و فکر می ‌کنند طرحی برای جایگزینی کانادایی ‌های بومی با مهاجران وجود دارد. بر اساس نتایج به دست آمده، 44 درصد از کانادایی ها (معادل 13 میلیون نفر) معتقدند رویدادهای بزرگ مانند جنگ ها، رکود اقتصادی و نتایج انتخابات توسط گروه کوچکی از مردم که به طور مخفیانه و علیه اکثریت کار می کنند، کنترل می شوند. تقریبا به همین تعداد یا 41 درصد می گویند زندگی کانادایی ها توسط توطئه‌ های طرح ریزی شده در خفا، کنترل می شود. 

بیش از یک سوم کانادایی ها به نظریه موسوم به جایگزینی سفیدپوستان اعتقاد دارند. سی و هفت درصد از پاسخ دهندگان، به نمایندگی از 11 میلیون کانادایی، با این بیانیه موافق بودند که می گوید گروهی در کانادا برای جایگزین کردن متولدین کانادا با مهاجرانی با دیدگاه های سیاسی مشابه خودشان، تلاش می کنند. 

نظرسنجی آباکوس از 20 تا 24 ماه مه با شرکت 1500 بزرگسال کانادایی که به صورت رندوم انتخاب شده بودند، انجام شد  در این نظرسنجی همچنین از پاسخ دهندگان در مورد تئوری های توطئه خاص سوال شد. 

از هر پنج کانادایی، یک نفر، یا 20 درصد از پاسخ دهندگان، بر این باور بودند که مجمع جهانی اقتصاد (World Economic Forum) گروهی از نخبگان جهانی با استراتژی های سری برای تحمیل ایده های خود به جهان است.

.

 

13 درصد دیگر معتقدند بودند که بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت از ریزتراشه ها برای ردیابی افراد و تاثیرگذاری بر رفتار انسان استفاده می کند.

همچنین مشخص شد که 44 درصد از معتقدین به تئوری های توطئه، دیدگاه ها و وابستگی های حزبی داشتند. 77 درصد از حامیان حزب مردم کانادا  به تئوری توطئه اعتقاد داشتند. در میان محافظه کاران 50 درصد موافق و 50 درصد مخالف نظریه های توطئه بودند، در میان لیبرال ها، 31 درصد به تئوری توطئه اعتقاد داشته و 69 درصد مخالف بودند؛ 30 درصد از رای دهندگان نیودموکرات نیز موافق و 70 درصد مخالف بودند.  

این نظرسنجی همچنین یک ارتباط قوی بین معتقدین به تئوری های توطئه و بی اعتمادی به رسانه ها و دولت را نشان داد.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید