اخباراخبار کانادا

نزدیکی پایان دوران جاستین ترودو!

جاستین ترودو بعد از 8 سال نشستن بر مسند نخست وزیری کانادا، هنوز هم اصرار دارد که در جای خود بماند، اما نتایج نظرسنجی ها نشان می دهند که او شانس زیادی در این زمینه ندارد.

هشتمین سال نخست وزیری جاستین ترودو چندان برای او خوش یمن نبود، نظرسنجی ‌های بد، رای دهندگان ناراضی و عدم موفقیت دولت فدرال در عمل به تعهدات اقلیمی خود، گواه این ادعا هستند.

با این اوصاف اکنون سرنوشت سیاسی ترودو برای خیلی ها جالب شده است، به همین دلیل بازار تحلیل ها پیرامون اینکه آیا او دوباره موفق به فتح مسند نخست وزیری کانادا خواهد شد یا خیر، بسیار داغ شده است.

قانون‌ گذاران لیبرال و بسیاری از اعضای مضطرب این حزب، معتقدند که وقت آن رسیده ترودو کمی در مورد سرنوشت سیاسی خود و حزبش فکر کند. از طرف دیگر مخالفان نخست وزیر از این تنش لذت می برند و به اصطلاح قند توی دلشان آب می شود.

ترودو که از سال 2013 رهبر لیبرال ها است، ماه هاست که از رقیب سرسخت خود یعنی پیر پالیو رهبر حزب محافظه کار، عقب افتاده است. از طرف دیگر پاییز امسال، دادگاه عالی کانادا یکی از قوانین کلیدی زیست محیطی نخست وزیر را نادیده گرفت.

اما خبرهای بد برای ترودو فقط به این موارد محدود نمی شوند، زیرا او اکنون به خاطر عقب نشینی از مالیات کربن نقره داغ شده است.

جف نورکی می‌ گوید این صحنه او را به یاد ماه ‌های منتهی به شکست دراماتیک رئیس سابقش برایان مولرونی می ‌اندازد؛ کسی که سال ها قبل در همان جایی نشسته بود که اکنون ترودو نشسته است و در پایان همان سرنوشتی را پیدا کرد که ترودو از آن دوری می کند.

ترودو 51 ساله در مقام مقایسه با افرادی مانند جو بایدن و دونالد ترامپ نسبتا جوان است. همین امر باعث شده که این سوال مطرح شود: آیا ترودو همچنان در دنیای سیاست باقی می ماند و یا لاجرم گوشه عزلت پیشه می کند؟

تاریخ همه چیز را مشخص خواهد کرد!

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید