املاک و مسکنمقالات

نزدیکی به TTC چه تاثیری روی قیمت خانه دارد؟ 

با توجه به تمایل هرچه بیشتر ساکنان تورنتو به بازگشت به محل کار، تعداد مسافران TTC افزایش یافته است.  برای بسیاری از خریداران احتمالی، فاصله چند قدمی یا چند دقیقه ای تا ایستگاه مترو می تواند معیار بسیار مهمی در انتخاب محل زندگی باشد. 

طبق گزارش اداره آمار کانادا، تعداد کاربران حمل و نقل عمومی از مه 2021 تا مه 2023 حدود 92 درصد افزایش داشت. 

گزارش جدید آژانس املاک Zoocasa نشان می دهد خرید خانه در نزدیکی ایستگاه مترو به قیمت مقرون بصرفه، می تواند امکانپذیر باشد. 

Zoocasa میانگین قیمت فروش در سال 2024 برای خانه و آپارتمان های واقع در فاصله 800 متری (تقریبا 10 دقیقه پیاده روی) از ایستگاه های مترو را بررسی کرده است. قیمت های فروش برای دوره 1 ژانویه 2024 تا 1 جون 2024 از هیئت منطقه ای املاک و مستغلات ترونتو (TRREB) به دست آمد. ایستگاه هایی که کمتر از سه لیستینگ فروخته شده در نزدیکی خود داشتند، در محاسبات لحاظ نشدند. 

گزارش نشان داد مقرون بصرفه ترین قیمت ها برای آپارتمان و خانه را می توان در شرق تورنتو یافت. در این منطقه قیمت خانه یا آپارتمان های نزدیک ایستگاه مترو بسیار کمتر از میانگین شهری است. برای مثال آپارتمان های نزدیک ایستگاه کندی، کمترین قیمت را دارند و با قیمت متوسط 480 هزار و 558 دلار فروخته می شوند که تقریبا 300 هزار دلار کمتر از میانگین قیمت آپارتمان در تورنتو است. 

ارزان ‌ترین قیمت ها برای خانه در نزدیکی ایستگاه متروی واردن با میانگین 1 میلیون و 50 هزار و 631 دلار به دست آمد. 

در امتداد خط 1 مترو، خریداران می توانند کاندو با میانگین قیمت زیر 600 هزار دلار را در نزدیکی ایستگاه های اگلینتون غربی، ویلسون و فینچ غربی بیابند. 

افرادی که مایل به زندگی در مناطق نزدیک تر به دان تاون هستند می توانند قیمت های مشابه را در نزدیکی ایستگاه های سنت اندرو، کوئین و دانداس بیابند، جایی که میانگین قیمت کاندو زیر 600 هزار دلار است. 

در حالی که میانگین قیمت خانه مستقل در تورنتو بیش از 1 میلیون دلار است، اگر به دنبال مکانی در نزدیکی ایستگاه های بلور-یانگ، موزه، سامرهیل و رزدل هستید، باید حداقل دو برابر این مبلغ را بپردازید. میانگین قیمت در این مناطق بالای 3 میلیون دلار است.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید