اخباراخبار کانادا

نرخ جرائم جنسی در سال گذشته، بالاترین میزان از سال هزار و نهصد و نود و شش

اتاوا – بر اساس داده های اداره آمار کانادا، نرخ تجاوز جنسی گزارش شده به پلیس در کانادا به بالاترین سطح خود از سال 1996 رسیده است. بر اساس گزارش جدید، بیش از 34 هزار و 200 گزارش تجاوز جنسی در سراسر کشور در سال 2021 دریافت شد که 18 درصد بالاتر از آمار 2020 بود.

در کنار جرائم جنسی، قتل و خشونت مسلحانه نیز در حال افزایش است. در سال 2021، پلیس 788 مورد قتل را ثبت کرد که 29 مورد بیشتر از سال 2020 بود که نشان دهنده افزایش سه درصدی در سراسر کشور است.

انتاریو و بریتیش کلمبیا هر دو شاهد افزایش آمار قتل در مقایسه با سال 2020 بودند. اما آمار قتل در ساسکاچوان و مانیتوبا بالاترین در سطح کشور بود. با اینکه بومیان کانادا در سال 2021 تعداد کمتری از قربانیان قتل را تشکیل دادند، اما نرخ قتل افراد بومی همچنان 6 برابر بالاتر از جمعیت غیربومی است. 

آمارها حاکی از افزایش 27 درصدی جرائم ناشی از نفرت از سال 2020 تا 2021 است؛  نرخ جرائم خشونت آمیز و غیرخشونت آمیز با اسلحه گرم نیز سال گذشته 4 درصد افزایش یافت.  

اداره آمار کانادا با استناد به داده های آژانس بهداشت عمومی کانادا، از افزایش جرائم مربوط به مواد مخدر و مرگ و میر ناشی از اوردوز یا مصرف بیش از حد، خبر داد. از نظر استانی، بالاترین میزان جرائم مربوط به مواد مخدر در بریتیش کلمبیا گزارش شده است. در حالی که از نظر شهری، لتبریج – آلبرتا و کلونا – بریتیش کلمبیا، بالاترین میزان را در میان کلانشهرهای کشور داشتند. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید