اخباراخبار کانادا

نرخ بیمه اتومبیل شما به زودی افزایش می یابد، اما چگونه می توان آن را کاهش داد؟

قرار است نرخ بیمه اتومبیل در آنتاریو پس از دوسال ثابت ماندن افزایش پیدا کند؛ اگر به زودی مجبورید بیمه اتومبیل خود را تمدید کنید، باید برای افزایش احتمالی نرخ آن آماده شوید.

کارشناسان می‌گویند که اکثر شرکت‌های بیمه خصوصی در آنتاریو مجوز افزایش  نرخ بیمه در ماههای آینده را از نهاد ناظر استانی دریافت کرده اند، به عقیده آنها این روند احتمالا ادامه دار خواهد بود.

جان شموئل سردبیر و مدیر مالی وبسایت شرکت بیمه Ratesdotca گفت: «ای کاش خبر خوبی برای مصرف‌کنندگان داشتم، اما تمام شواهد حاکی از این هستند که نرخ ها در حال افزایش است».

به نظر می‌رسد که افزایش  نرخ بیمه در کنار افزایش فزاینده نرخ تورم، باز هم جیب ‌های مصرف کنندگان آنتاریویی را هدف قرار داده است، اما خبر خوب این است که راه هایی برای کاهش  نرخ بیمه وجود دارد.

قبل از خرید بیمه، نرخ ها را با هم مقایسه کنید:

در آنتاریو برخلاف سایر استانهای کانادا که فقط دارای یک شرکت بیمه عمومی هستند، ده ها شرکت وجود دارند که در این زمینه فعالیت می کنند. پس سعی کنید همیشه قبل از خرید بیمه اتوموبیل، قیمت های چند شرکت را با هم مقایسه کنید؛ برای این کار می توانید از یک کارگزاری بیمه نیز کمک بگیرید.

پوشش مناسب را انتخاب کنید:

برخی از پوشش ها  نرخ بیمه را به میزان زیادی افزایش می دهند، در صورت غیر ضروری بودن، بهتر است آنها را انتخاب نکنید. 

بیمه را در قالب یک پکیج جامع خریداری کنید:

برخی شرکت‌های بیمه به کسانی که سایر بیمه های خود را از آن شرکت خریداری می کنند، در بیمه اتوموبیل تخفیف می دهند.

فرانشیز بیمه نامه خود را افزایش دهید:

فرانشیز سهمی از خسارت است که شخص بیمه گذار آن را پرداخت می کند. افزایش فرانشیز باعث کاهش  نرخ بیمه شما می شود. البته این راهکار برای رانندگانی مناسب است که به رانندگی خود کاملا اطمینان دارند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید