اخباراخبار کانادا

نجات 64 شهروند مکزیکی که به عنوان کارگر خارجی در GTA مورد استثمار قرار گرفتند

انتاریو- پلیس انتاریو در پایان تحقیقات چند ماهه در مورد یک شبکه قاچاق انسان، اعلام کرد اعضای شبکه اتباع مکزیکی را با وعده زندگی بهتر به کانادا آورده و آنها را مورد استثمار قرار می دادند. پلیس 5 فرد را دستگیر و حکم بازداشت دو فرد دیگر را صادر کرده است.

پلیس ناحیه یورک تحقیقات مورد اشاره با کد رمز Project Norte  را در ماه نوامبر و پس از دریافت شکایت از یک شهروند مکزیکی درباره شرایط وحشتناک کار و زندگی در GTA، آغاز کرد.

به گفته افسر پلیس گری مک براید، تحقیقات پلیس با مشارکت آژانس خدمات مرزی کانادا انجام و پلیس 8 فوریه احکام بازرسی 5 ملک در گوئیلمبری شرقی، وان، تورنتو و میسی ساگا را به اجرا گذاشت. در مجموع 64 شهروند مکزیکی از اسارت باند خلاف نجات یافتند.

سه نفر از 5 مظنون دستگیر شده، اتباع مکزیکی ساکن GTA می باشند.

به گفته پلیس کارگران موقت خارجی از زندگی و کار در شرایط اسفناک، کمبود غذا و فقدان حریم خصوصی شکایت داشتند. به گفته مک براید، مظنونان پرونده به اشکال مختلف، از اجبار و کنترل گرفته تا تهدید به تجاوز جنسی، از کارگران سوء استفاده کرده و آنها را در مزارع، کارخانه ها و انبارها به بیگاری گرفتند.  قربانیان شامل زنان و مردان 20، 30 و 40 ساله می باشند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید