مقالاتمقالات اجتماعی

نتایج موفقیت آمیز آزمایش هفته کاری چهار روزه در عرصه جهانی

افراد و موسساتی که وظیفه برگزاری این مطالعه جهانی را برعهده داشتند، اعلام کردند که برنامه آزمایشی آنها با موفقیت های بزرگی همراه بوده است. به عقیده آنها، نتایج این برنامه آزمایشی نشان می دهد یک هفته کاری 4 روزه به نفع تجارت جهانی است.

دست اندرکاران این برنامه اعلام کردند که اجرای آزمایشی آن 6 ماه طول کشیده است و 33 شرکت و 903 نفر از پرسنل آنها در این برنامه شرکت کرده اند. به گفته آنها تمام این افراد و شرکت ها اعلام کرده اند که این رویه را ادامه خواهند داد و هرگز به برنامه هفته کاری استاندارد برنخواهند گشت. در ضمن باید توجه داشت که حقوق پرسنل مورد مطالعه تحت این برنامه در این مدت تغییری نکرده است.

پس از اجرای این برنامه، یک نظرسنجی با شرکت اکثر شرکت ها و کارمندانی که در آن شرکت کرده بودند برگزار شد. براساس نتایج این نظرسنجی 27 شرکت اعلام کردند که هیچ برنامه ای برای تغییر روال کاری خود به پنج روز در هفته ندارند، حدود 97 درصد از 495 کارمندی که مورد بررسی قرار گرفتند، گفتند که همچنان می‌خواهند هفته‌ 4 روز کاری داشته باشند.

اکثر شرکت های شرکت کننده در این برنامه آزمایشی، در ایالات متحده و ایرلند مستقر بودند. کسانی که در این نظرسنجی شرکت کردند، سطح بهره وری و عملکرد خود را 9 از 10 ارزیابی کردند.

علاوه بر این آنها سطوح پایین ‌تری از استرس، خستگی، بی ‌خوابی و فرسودگی شغلی را گزارش کردند و اعلام کردند که در این مدت سلامت جسمی و روانی آنها بهبود یافته است.

این برنامه آزمایشی تاثیر مثبتی بر درآمد شرکت گذاشت. بر اساس این نظرسنجی، میانگین درآمد این شرکت ها در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 38 درصد افزایش یافته است.

این برنامه آزمایشی توسط سازمان غیرانتفاعی 4 Day Week Global با همکاری محققان کالج بوستون، کالج دانشگاه دوبلین و دانشگاه کمبریج برگزار شد.

جولیت شور استاد جامعه‌شناسی در کالج بوستون و محقق اصلی این برنامه آزمایشی، گفت که کارمندان شرکت کننده در این برنامه هیچ یک در این مدت افزایش خارج از تحمل بار کاری را گزارش نکرده اند.

او گفت: «این نشان می ‌دهد که استراتژی سازمان ‌دهی مجدد کار موفقیت ‌آمیز است، این در حالی است که افزایش عملکرد در این مطالعه، از طریق سرعت بخشیدن به روند کاری به دست نیامده است؛ زیرا چنین چیزی نه پایدار است و نه مطلوب».

.

 

به عقیده جان لیلند مدیر ارشد استراتژی شرکت Kickstarter، که یک سایت تامین مالی جمعی است و در این برنامه آزمایشی شرکت کرده، این برنامه به معنای واقعی کلمه یک استراتژی برد-برد است.

او در بیانیه ای گفت: «هفته های 4 روز کاری، کسب و کار ما را متحول کرده است. پرسنل ما متمرکزتر، متعهدتر و مسئولیت پذیرتر شده اند و همین باعث شده که ما بهتر از قبل به اهداف خود برسیم».

برنامه آزمایشی مشابهی توسط سازمان 4 Day Week Global به طور جداگانه در بریتانیا برگزار شد که شامل 70 شرکت و 3300 نفر از پرسنل آنها بود. این برنامه آزمایشی در این ماه به پایان رسید و نتایج آن در ماه فوریه منتشر می شود.

در اوایل سال جاری پرسنل تحت این برنامه آزمایشی در بریتانیا اعلام کردند که این روز تعطیل اضافی باعث بهتر شدن زندگی شخصی آنها شده است؛ زیرا آنها زمان بیشتری برای انجام کارهای شخصی خود دارند و احساس می کنند از نظر روحی کاملا شارژ می شوند.

در سال‌ های اخیر فراخوان ‌ها برای کوتاه کردن هفته کاری افزایش یافته است. از آنجایی که میلیون ها کارمند شرکت های مختلف در طول همه گیری کرونا به دورکاری روی آوردند. و این باعث کاهش زمان و هزینه های طاقت فرسای رفت و آمد شد، به نظر می رسد موضوع کوتاه کردن هفته های کاری، بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرد.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید