اخباراخبار کانادا

ناکارآمدی سیستم بهداشتی کانادا نشانه شکست کشور است

به نقل از National post: دولت فدرال در این هفته پیشنهاد کرده 196 میلیارد دلار بودجه اضافی طی 10 سال به سیستم های خدمات بهداشتی استان ها تخصیص دهد. اما مسئله این است که رویکرد توانمندسازی دولت فدرال، رویکردی از لحاظ کمی ناکافی، غیرقابل تصور و خطرناک برای سیستم خدمات بهداشتی کشور است. همه کانادایی ‌های میانسال شاهد نزول رتبه رفاهی کانادا بوده اند. نگاهی مختصر به این موضوع نشان می دهد که ما روز به روز از کشورهایی مانند هلند و بلژیک دور شده ایم.

همانطور که مشخص است، خدمات رفاهی در کانادا وارد روند فرسایشی شده است و تنها بخشی از آن در سیستم خدمات بهداشتی کانادا منعکس شده است. سالها سیاست گذاری غلط باعث شده که سیستم خدمات بهداشتی کانادا به چنین حال و روزی بیفتد. به عنوان مثال سهمیه بندی خدمات بهداشتی در کانادا باعث شد که پزشکان انگیزه چندانی برای فعالیت در کانادا نداشته باشند. به همین دلیل امروزه کانادا با کمبود شدید پزشک مواجه شده است. همین کمبود پزشک باعث شده که حداقل سه میلیون نفر کانادایی در لیست انتظار پزشکی قرار داشته باشند و …

به گفته موسسه فریزر، متوسط هزینه های بیمه سلامت عمومی برای کانادایی ها از سال 1997 بیش از 100 درصد افزایش یافته است و اما آیا سطح خدمات بهداشتی نیز به همان اندازه رشد یافته است؟ قطعا پاسخ این سوال منفی است.

اما مسئله جایی بغرنج تر می شود که کانادایی ها سالهاست از یک جاه طلبی کاذب رنج می برند. زیرا ما سال ها با دیده تحقیر به سیستم خدمات بهداشتی ایالات متحده نگاه کرده ایم، اما از یاد برده ایم که ایالات متحده کاستی های سیستم خدمات بهداشتی خود را می شناسد و این دقیقا جایی است که ما از آنها عقب هستیم. به عبارت دیگر مشکلات ما ریشه ایی هستند و تا زمانی که نگاهی سطحی به آنها داشته باشیم، کاری از پیش نمی بریم.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید