اخباراخبار جهان

نازنین زاغری رتکلیف جایزه زنان سال را به معترضان در ایران تقدیم کرد

خانم نازنین زاغری رتکلیف، در میان تشویق ایستاده حاضران، جایزه زنان الهام بخش سال را از Harper’s Bazaar  دریافت کرد. مادر یک فرزند که تحت تاثیر قرار گرفته بود، در سخنانش به زنان شجاع ایران که به ستم جنسیتی اعتراض دارند، ادای احترام کرد. 

خانم زاغری رتکلیف در این رویداد پرستاره که 10 نوامبر در Claridge لندن برگزار شد، برنده شدن خود را یک افتخار توصیف کرد و از سخنرانی اش برای ابراز همبستگی با کسانی که به خیابان ها آمده و خواستار حقوق برابر می باشند، استفاده کرد. 

وی گفت: زمان بسیار زیادی طول کشید تا در جایی که هم اکنون ایستاده ام، قرار بگیرم. بدون عشق، حمایت و دعای بسیاری از مردم سراسر جهان، این اتفاق رخ نمی داد. این یک لحظه بسیار ویژه برای من و همچنین برای خانواده ام است، خوشحالم و افتخار می کنم که اینجا هستم. با مشاهده آنچه در ایران می گذرد، طوفانی در درون من برپا شده است. مایلم این جایزه را به دختران ایران تقدیم کنم. اول از همه به دختر خودم که اینجا در میان ما نشسته است، همچنین به همه دخترانی که شجاعانه در ایران اعتراض می کنند، همچنین برای نسل جدید دختران و زنانی که با شجاعت شان برای همه ما الگو می باشند.  همچنین می ‌خواهم این جایزه را به همبندانم که به ‌طور غیرقانونی بازداشت و به زندان منتقل شده‌ اند، تقدیم کنم. آنها الهام بخش ما و جهان هستند. 

او سپس با بر زبان آوردن شعار زن، زندگی، آزادی به سخنانش پایان داد. 

خانم زاغری رتکلیف، مدیر پروژه بنیاد تامسون رویترز، در اپریل 2016 هنگام ملاقات با والدینش در ایران بازداشت و متهم به توطئه برای سرنگونی رژیم ایران شد. او در شهریور 2016 به پنج سال حبس و در اپریل سال گذشته به یک سال حبس دیگر به اتهام تبلیغ علیه رژیم محکوم شد اما همواره اتهامات وارده به خود را رد کرد. 

او سرانجام مارچ سال جاری، پس از تسویه بدهی نزدیک به 400 میلیون پوندی بریتانیا به ایران، به همسرش ریچارد رتکلیف و دخترشان گابریلا پیوست.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید