اخباراخبار کانادا

نارضایتی گسترده کانادایی ها از دولت ترودو 

نتایج نظرسنجی جدید Leger که برای Canadian Press انجام شد، نشان می دهد حدود دو نفر از هر سه کانادایی دیدگاه منفی درباره نخست وزیر جاستین ترودو دارند و نیمی از آنها خواهان استعفای او قبل از انتخابات بعدی هستند.

در حالی که گرانی و بحران مسکن بیشترین دلیل نارضایتی مردم از ترودو است، اما یک نفر از هر پنج شرکت کننده در نظرسنجی گفتند صرفا از ترودو خسته شده اند. در واقع از هر چهار نفر سه نفر گفتند زمان نخست وزیری فردی جدید فرا رسیده ، زیرا ترودو برای مدت طولانی در این سمت بوده است، در حالی که دو سوم آنها گفتند که فکر نمی کنند او چشم انداز روشنی برای آینده دارد.

نظرسنجی مورد اشاره که طی سه روز آخر هفته گذشته از 1612 نفر صورت گرفت، حاکی از نارضایتی گسترده از دولت لیبرال در مورد همه چیز از قیمت مسکن و تورم گرفته تا مراقبت های بهداشتی، هزینه های دولت و تغییرات آب و هوایی است.

این نتایج نشاندهنده ادامه روند نزولی دیدگاه شهروندان به ترودو و لیبرال ها می باشد که به تازگی هشتمین سالگرد پیروزی در انتخابات 2015 را پشت سر گذاشتند. 

در سطح ملی تنها 30 درصد از پاسخ دهندگان گفتند از دولت ترودو راضی هستند، در حالی که 63 درصد از آن ناراضی بودند. 

ترودو همچنین از پیر پویلیور، رهبر محافظه کاران در اینکه چه کسی بهترین نخست وزیر خواهد بود با اختلاف زیاد عقب تر است. 27 درصد از پاسخ دهندگان پویلیور و 17 درصد ترودو را برای نخست وزیری مناسب دانستند. 35 درصد از شرکت کنندگان از پویلیور و 33 درصد به ترودو برداشت مثبتی داشتند، 61 درصد به ترودو و 45 درصد به پویلیور تصور منفی داشتند؛ 

بد نیست بدانید تنها 4 درصد از شرکت کنندگان نسبت به جاگمیت سینگ، رهبر حزب نیو دموکرات دیدگاه مثبت و 41 درصد دیدگاه منفی داشتند و تنها 16 درصد او را برای نخست وزیر مناسب دانستند. 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید