فرهنگ و هنرفرهنگ و هنر جهان

نارضایتی کایلی جنر و 360 میلیون نفر دنبال کننده اش از پلتفرم اینستاگرام

چقدر باید مهم باشید تا مدیران یک شبکه اجتماعی عظیم به فکر تغییر آن باشند؟

به نظر می رسد تنها کاری که باید انجام دهید این است که کایلی جنر باشید و 360 میلیون دنبال کننده در اینستاگرام داشته باشید.

جنر، ستاره تلویزیون و کارآفرین اخیرا در اینستاگرام نارضایتی خود را از مسیری که پلتفرم در پیش گرفته است، به اشتراک گذاشت و مجددا پستی را به اشتراک گذاشت که از پلتفرم درخواست می ‌کرد دوباره اینستاگرام را برنامه ریزی کند.

ابتدا، آدام موسری، رئیس این شرکت، ویدیویی را در اینستاگرام درباره مسیری که در پیش گرفته بود، منتشر کرد. او در آن توضیح داد که اینستاگرام اساسا به راهپیمایی خود برای شبیه ‌تر شدن به TikTok ادامه می ‌دهد. ویدیوهای بیشتر، محتوای بیشتر از افرادی که آنها را دنبال نمی ‌کنید، و همچنین پیامی مبنی بر اینکه این پلتفرم تنها برای عکاسی نیست.

سپس، پس از طوفانی از انتقادات، موسری به روزنام ه‌نگار کیسی نیوتن گفت که آنها در حال توقف تغییرات هستند و به بررسی های بیشتری روی تغییرات پلتفرم خود ادامه خواهند داد.

اگر یکی از کاربران مکرر این سرویس نباشید، ممکن است همه چیز کمی محرمانه یا بی اهمیت به نظر برسد، اما در حقیقت، این موضوع صرفا نتیجه چرخش مجدد یک شرکت بزرگ در مواجهه با تهدیدات رقابتی و شرایط بازار را نشان می دهد.

اگر این تغییرات خاص اجرا نشوند، احتمالا به TikTok نزدیک تر خواهند شد. هر چه که باشند، به نظر می‌ رسد بین جنبه‌ های لذت‌ بخش یا مثبت رسانه‌ های اجتماعی و درآمدزایی آن‌ ها شکاف اساسی وجود دارد.

به عبارت دیگر، رسانه‌ های اجتماعی در هر کجا که وجود دارند همیشه می خواهند همه چیز را وحشتناک جلوه دهند.

پیشرفت پلتفرم ها  نوعی اصطلاح برای جمع آوری ده‌ ها یا صدها میلیون کاربر است. سیلی از جمعیت ماهیت پلتفرم را تغییر می دهد، شما باید از الگوریتم‌ هایی برای مرتب ‌سازی تمام محتوا استفاده کنید و ترکیب انواع مختلف افراد، تا میزان ارتباط افراد با یکدیگر را افزایش یابد؛ بازیگران بد برای آزار و اذیت یا آسیب رساندن به مردم از راه‌ های گریز آسان در قوانین استفاده می ‌کنند.

اما با توجه به این که همه این چشم ها در یک سایت رسانه اجتماعی جدید قفل شده اند، زمان کسب درآمد فرا رسیده است. در میان پست ها تبلیغات وجود دارد، این الگوریتم‌ ها اکنون محتوایی را نیز در اولویت قرار می‌ دهند تا مردم بیشتر به سراغ تلفن های خودشان بیایند؛ 

با این حال، بخشی از تغییرات در اینجا تمایل روزافزون به سمت محتوای فوری تر و موقتا رضایت بخش است، مانند ویدیوهای کوتاه در TikTok. در آنجا، کلیپ های کمدی، رقص، رجزخوانی یا خودنمایی، موضوعات سیاسی و موارد دیگر توجه افراد را به خود جلب می کند. به جای دیدن عکس دوستان تان، در عوض محتوایی را مشاهده می کنید که الگوریتم پلتفرم فکر می کند ممکن است بیشتر دوست داشته باشید. اینستاگرام نیز با قرار دادن ویدیوها و کلیپ ها در فیدهای افراد، از این روش پیروی کرده است. این در واقع نقطه اصلی شکایت مردم از خدمات ماست.

این حجم از محتوا، چه در اینستاگرام و چه در TikTok، بسیار بزرگ و متنوع است و نمی ‌توان آن را به ‌عنوان بد یا خوب برچسب‌ گذاری کرد، اما آنچه در این فشار مبتنی بر الگوریتم وجود ندارد، بُعد اجتماعی رسانه های اجتماعی است. از آنجایی که فید شخص با محتوایی از جاهای دیگر پر می شود، به جای اینکه آگاهی محیطی از کارهایی که می شناسید انجام می دهند را ایجاد کند، به نوعی همان کاری در حال انجام است که رسانه های تلویزیونی انجام می دهند اما به صورت رایگان یا نرخ های بسیار پایین. 

به یک معنا، این فقط اقتصاد بازار است که فشارهای کسب درآمد و رقابت را تحمل می کند. با این وجود، این یک مسیر افسرده ‌کننده است. مسیری که در آن به نظر می‌ رسد هر چیز دیجیتالی جدید و پر جنب و جوش به تدریج در طول زمان تغییر می‌ کند تا به عنوان کپی چیزی دیگر یا به سادگی نسخه بدتری از خود ظاهر شود.

اینستاگرام و شرکت مادر آن متا هرگز از کپی برداری از رقبای خود سرافکنده نبوده است، علیرغم اینکه نظر آنها تغییر کرده، تقریبا مطمئن است که به قرض گرفتن ویژگی ها و رویکردها از سایر برنامه های اجتماعی ادامه خواهد داد.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید