اخباراخبار کانادا

نارضایتی ساکنان تورنتو بابت دریافت اخطاریه مالیات بر خانه های خالی! 

هزاران صاحبخانه در تورنتو، این ماه، بطور ناگهانی اخطاریه پرداخت هزاران دلار مالیات خانه های خالی، دریافت کرده اند. نارضایتی آنها بیشتر از این بابت است که شهرداری ضرب الاجل تعیین شده را به اطلاع شهروندان نرسانده بود. 

اعمال این مالیات که در سال 2021 توسط شورای شهر تورنتو تصویب شد، از ابتدای سال 2022 آغاز شد. به این ترتیب صاحبان ملک در تورنتو ملزم هستند تایید کنند آیا خود (شخصا) در ملک یا آپارتمان شان زندگی می کنند یا خیر. اگر ملک خالی باشد، شهرداری یک درصد از ارزش ملک را برای سال 2023 و 3 درصد ارزش آن را برای سال 2024 مالیات می گیرد. 

این مالیات برای تشویق مالکین به اجاره دادن املاک خالی خود و مقابله با افرادی که ملک را به عنوان سرمایه گذاری (بدون قصد زندگی در آن یا اجاره دادن) خریداری کرده اند، تعیین شده است. 

اما به نظر می رسد برخی از کسانی که مشمول مالیات شده اند، اصولا نباید قبض مالیاتی دریافت می کردند. 

رسانه‌ های اجتماعی این هفته مملو از شکایات مالکینی است که علیرغم سکونت در ملک خود، قبض مالیاتی چند هزار دلاری دریافت کرده اند.  دلیل آن سپری شدن مهلت اظهار وضعیت مالکیت و سکونت است، که منجر به خالی تلقی شدن ده هزار خانه و آپارتمان شده است. 

شهرداری امسال مهلت ارسال اظهارنامه را از 29 فوریه تا 15 مارچ تمدید کرد تا به صاحبخانه ها فرصت کافی ارائه شود. اما تنها حدود 63 درصد از ساکنان در این بازه زمانی ثبت نام کردند و بسیاری از مردم می گویند هرگز نامه یا اطلاعیه ای دریافت نکردند. 

 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید