اخباراخبار جهان

نابغه 14 ساله صابونی برای درمان سرطان پوست اختراع کرد

هیمن بیکل 14 ساله، دانش آموز دبیرستان وودسون در فیرفکس – ویرجینیا، به لطف نبوغ و اراده مثال زدنی صابونی را با هدف درمان سرطان پوست (ملانوما) اختراع و عنوان معتبر دانشمند جوان برتر آمریکا را کسب کرد. 

هیمن که متولد اتیوپی بوده و در 4 سالگی به آمریکا مهاجرت کرد، تعطیلات تابستانی خود را به این پروژه متحول کننده زندگی اختصاص داد و آرزو داشت یک گزینه درمانی مقرون به صرفه و در دسترس برای درمان سرطان پوست برای مردم سراسر جهان ایجاد کند.

صابون ابداعی که آن را صابون درمان سرطان پوست (SCTS) نامیده است، با تقویت پوست با سلول‌ های دندریتیک که برای محافظت از پوست و مبارزه با سرطان ضروری است، کار می ‌کند. بیماران می ‌توانند پس از دریافت نسخه، صابون را هر دو روز یکبار استفاده کرده و پس از استفاده مداوم پیشرفت محسوس در روند درمان را مشاهده کنند. 

هیمن برای ساخت این صابون بطور فعالانه با اساتید دانشگاه ویرجینیا تماس گرفت و در تحقیقات خود از تخصص و راهنمایی های آنان استفاده کرد. او پس تولید صابون، پروژه اش را در مسابقه   Discovery Education’s 3M   وارد کرد و در رقابت تنگاتنگ با هشت دانش آموز نابغه و با استعداد دیگر، جایزه 25 هزار دلاری را به دست آورد. 

هیمن قصد عرضه این صابون به بازار طی پنج سال آینده را دارد و می خواهد با تاسیس یک سازمان غیرانتفاعی صابون را در دسترس قشر نیازمند قرار بدهد. 

 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید