اخباراخبار جهان

نابسامانی های شرکت هوایی ایر کانادا (Air Canada) و تاثیر آن بر پرسنل این شرکت 

یک مامور رمپ شرکت هواپیمایی ایر کانادا اعلام کرده که پس از 7 سال فعالیت در این شرکت، تابستان امسال به دلیل اوضاع نابسامان کاری، این شرکت را ترک کرده است. او دلیل این کار را مدیریت ضعیف، کمبود نیروی انسانی و استیصال پرسنل این شرکت اعلام کرد.

او گفت اگر بخواهم 7 سال فعالیتم را در این شرکت توصیف کنم، باید بگویم مثل دیگ آب جوشی بود که هر روز داغ تر و داغ تر می شد تا اینکه نهایتا در تابستان امسال سرریز کرد. 

من در این شرکت در سمت مامور رمپ و سرپرست این بخش فعالیت می کردم. من مسئول ناظر پرسنل بخش تعادل وزن هواپیما بودم؛ به همین دلیل مسئولیت تعادل وزن هواپیما با من بود. در ضمن مسئول بازرسی های اولیه اطراف هواپیما و بارگیری و تخلیه بار بودم. علاوه بر این، من مسئول مسائل ایمنی پروازی هم بودم.

عوامل زیادی در نارضایتی شغلی من نقش داشتند. به عنوان مثال تاخیرهای گسترده، مشکلات تعمیر و نگهداری هواپیماها، کمبود پرسنل، جابجا شدن پروازها و صدها مشکل بزرگ و کوچک دیگر بارها در طول یک ماه تکرار می شد. این مسائل و تکرار مکرر آنها، باعث فرسودگی شغلی می شوند. کار به جایی رسیده بود که هر روز که به سر کار می رفتم، ناخودآگاه می دانستم که روز بسیار سختی خواهم داشت و در بیشتر مواقع واقعا چنین بود.

مشکل این شرکت کمبود پرسنل آموزش دیده است. اما مهمتر از همه، مسئولین شرکت هیچ اهمیتی برای پرسنل خود قائل نیستند. ما در شیفت های کاری ساعت ها پشت سر هم کار می کردیم، اما این برای آنها هیچ اهمیتی نداشت. آنها تنها به مسائل کوچکی مانند عدم استفاده از عینک ایمنی، اهمیت می دهند. من بارها در مورد حجم بالای کاری و احتمال آسیب دیدگی افراد به این دلیل، به آنها هشدار دادم، اما آنها هیچ وقت به حرف های من اعتنا نکردند.

خیلی های دیگر مانند من، شغل خود را در این شرکت رها کردند. تنها مزیت کار در ایر کانادا پرواز رایگان است که به دلیل مشغله کاری، امکان استفاده از آن برای هیچ کس وجود ندارد. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید