اخباراخبار کانادا

ناآگاهی کانادایی ها از نحوه جمع آوری و استفاده از داده های شخصی توسط دولت و پلیس

اتاوا- فناوری دیجیتال با چنان سرعتی گسترده شده که کانادایی ها نمی دانند چه اطلاعاتی در مورد آنها جمع آوری شده و چگونه از آن ها استفاده می شود.

در گزارش دیوید لیون، مدیر سابق مرکز مطالعات نظارتی در دانشگاه کوئینز (کینگستون – انتاریو)، بر شفاف سازی بیشتر نحوه جمع ‌آوری و تجزیه و تحلیل داده‌ ها و همچنین حقوق دیجیتالی جدید برای کانادایی‌ها پرداخته شده است. 

بر اساس تحقیقات سال‌ های 21-2016 ، مقررات به اندازه کافی سریع تکامل نیافته اند تا با فناوری های در حال تغییر همگام شوند. 

لیون می گوید تصور اینکه نظارت عمدتا با دوربین های مداربسته نصب شده در خیابان یا ساختمانی که به آن وارد می شوید، انجام می گردد، اشتباه است. شما امروزه فناوری نظارت را در جیب خود حمل می کنید: تلفن همراه! 

این گزارش در حالی منتشر شده که دولت فدرال تغییرات احتمالی در قوانین حفظ حریم خصوصی را بررسی می کند.

این گزارش اشاره می‌ کند که شرکت‌ ها و دولت ‌ها حجم عظیمی از داده ‌ها را در مورد کانادایی‌ ها جمع ‌آوری کرده و اغلب از آن به روش‌ های نامشخص استفاده می ‌کنند.

همچنین آمده است که استفاده از هوش مصنوعی به شفافیت بیشتر در مورد نحوه عملکرد الگوریتم ها، همراه با دستورالعمل های اخلاقی گسترده تر منجر شده است. اما تعداد کمی- حتی در میان دانشمندان کامپیوتر- متوجه پیامدهای این شفافیت می باشند. 

در حالی که نهادهای رسمی مختلف، از جمله ادارات پلیس برای تجزیه و تحلیل بیشتر داده ها تلاش می کنند، پاندمی کووید-19 روزنه های جدیدی را برای نظارت بر داده های شخصی باز کرده است. 

در این گزارش توصیه هایی ارائه شده است. از جمله؛

– افزایش همکاری بین محققان علوم اجتماعی و محاسباتی، قانونگذاران و نهادهای مدنی

– افزایش آگاهی عمومی در مورد تاثیرات روزانه نظارت بر داده های شخصی

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید