اخباراخبار کانادا

میراث جان توری برای شهردار بعدی تورنتو

به گزارش ایران جوان و به نقل از Thestar با وجود اینکه جان توری صحنه تورنتو را ترک کرده و وارد یک بیابان سیاسی و شخصی خودساخته شده است، اما میراث سیاهی بر جای گذاشته که شهردار بعدی تورنتو چاره ای جز دست و پنجه نرم کردن با آن ندارد.

دلایل زیر چرایی این موضوع را نشان می دهند:

  • زیرا اولا انتخابات هزینه بر است. این انتخابات چون باید در سراسر شهر اجرا شود، براساس برآوردها 15 میلیون دلار هزینه در بر دارد. این در حالی است که بسیاری از برنامه ها و پروژه های شهری با کمبود بودجه مواجه هستند.
  • آینده نامشخص Ontario Place نیز میراث محافظهکاران است. این طرح که بزرگترین پروژه خصوصی‌ سازی فضای عمومی است، حاصل لابی گری توری و هم حزبی هایش با شرکت های مختلف است. از این رو هر فردی که می خواهد نامزد انتخابات شهرداری تورنتو شود، باید به صراحت مواضع خود را در قبال Ontario Place اعلام کند.
  • از طرفی شهرداری در بحران مالی بی سابقه ای به سر می برد. این امر باعث شده که بارها کارمندان ارشد شهرداری از عبارت «صخره مالی» برای اشاره به بحران های متعدد مالی شهرداری استفاده کنند. این در حالی است که توری حتی در هنگام تصویب آخرین بودجه شهرداری نیز نسبت به این هشدارها بی توجه بوده است.

در ادامه گزارش تورنتواستار آمده است:

هر چند باید پذیرفت که فرمول های بودجه شهرداری و برخی قوانین در اینجا نیاز به بازنگری اساسی دارند، اما کارهایی وجود دارد که شهردار تورنتو می توانست برای کاهش این بحران انجام دهد.

اما این اتفاق نیفتاد، زیرا جسارت و سرمایه سیاسی لازم برای این کار وجود نداشت.

به همین دلیل متاسفانه شهرداری در یک حفره مالی قرار گرفته است که خروج از آن بسیار سخت خواهد بود. زیرا حتی اگر شهردار آینده به شدت تلاش کند، باز هم به تعویق انداختن برخی از اصلاحات در بلند مدت، باعث می شود که او راه سخت و درازی را در پیش داشته باشد

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید