اخباراخبار کانادا

میانگین قیمت اتومبیل جدید با 20 درصد افزایش به حدود 68 هزار دلار رسید

طبق گزارش AutoTrader•ca، میانگین قیمت اتومبیل های جدید در کانادا در ماه سپتامبر به 67817 دلار رسید که حاکی از افزایش 20 درصدی نسبت به سال گذشته بود. 

گزارش شاخص قیمت سه ماهه سوم AutoTrader نشان داد، در حالی که سطح موجودی اتومبیل های جدید در بالاترین حد خود از اواسط سال 2021 قرار دارد، اما پاسخگوی میزان تقاضا نیست. یادآور می شود که پس از شیوع کووید-19 که زنجیره تامین را مختل کرد و به کمبود ریزتراشه های نیمه هادی در جهان منجر شد، میزان عرضه کم شده بود.

بر اساس این گزارش، بین سال‌ های 2020 تا 2022، حدود 1.3 میلیون اتومبیل کمتر از دوره‌ های دو ساله قبلی فروخته شد.

میانگین قیمت یک وسیله نقلیه دست دوم در AutoTrader  حدود 39 هزار و 155 دلار بود که 4.3 درصد نسبت به زمان مشابه در سال گذشته افزایش داشت.

کارشناسان پیش ‌بینی می‌ کنند افزایش تقاضا و بهبود عرضه، همراه با محیط تورمی امروزی، به این معنی است که خریداران اتومبیل ممکن است شاهد کاهش قیمت‌ ها به میانگین پیش از همه ‌گیری نباشند.

به گفته باریس آکیورک، معاون بازاریابی در AutoTrader، با این حال، داده های اولیه نشان می دهد که میانگین قیمت اتومبیل های جدید در ماه اکتبر برای اولین بار از فوریه 2021 اندکی کاهش یافته است.

داده‌ های AutoTrader نشان‌ دهنده میانگین قیمت‌ های اتومبیل در وب‌ سایت آن است که ممکن است با قیمت خرده‌ فروشی پیشنهادی سازنده (MSRP) متفاوت باشد و شامل هزینه‌ های تامین مالی، مشوق‌ ها، تخفیف‌ ها یا یارانه‌ های دولتی نمی ‌شود• متوسط پرداخت های مالی ماهانه برای اتومبیل های جدید در ماه سپتامبر 825 دلار بود که 37.5 درصد نسبت به ماه مشابه در سال 2019 افزایش داشت.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید