اخباراخبار کانادا

مگان مارکل در مصاحبه ای، با اطمینان درباره حق سقط جنین صحبت می کند

مگان مارکل در حالی که با جسیکا یلین از ووگ و روزنامه ‌نگار برنده جایزه مصاحبه می‌ کرد، درباره عواقب لغو Roe v Wade توسط دادگاه عالی ایالات متحده صحبت کرد. مارکل خاطرنشان کرد که این امر از همین الان، تاثیر بسیار واقعی ای بر بدن و زندگی زنان گذاشته است. زنان در حال حاضر داستان هایی را در مورد چگونگی به خطر افتادن امنیت فیزیکی خود به اشتراک می گذارند. زنانی که دارای منابع مالی هستند، برای انجام سقط جنین سفر می ‌کنند، آن هایی که ممکن است سقط جنین را انجام دهند، در معرض خطر بسیار زیادی قرار دارند، زنان رنگین پوست و به خصوص زنان سیاه پوست بیشترین تاثیر را از این تصمیم ‌ها می ‌گیرند.

زیرا اکثر ما دسترسی یکسانی به مراقبت ‌های بهداشتی، فرصت ‌های اقتصادی و منابع سلامت روان نداریم.

مگان همچنین به تجربیات خود از باردار شدن آرچی و لیلیبت و همچنین تجربه اش از سقط جنین اشاره کرد.

به این فکر می کنم که چقدر خوش شانس بوده ام که توانستم هر دو فرزندم را داشته باشم. من می دانم که داشتن ارتباط با آنچه در داخل بدن شما رشد می کند چه احساسی دارد. آنچه در بدن ما اتفاق می افتد عمیقا شخصی است. من می دانم که سقط جنین چه احساسی دارد، که پیش از این علنا در مورد آن صحبت کرده ام. هر چه بیشتر گفتگوها را در مورد چیزهایی که بر زندگی و بدن ما تاثیر می گذارند عادی کنیم، افراد بیشتری درک خواهند کرد که وجود حفاظت ها چقدر ضروری است.

او با افشای واکنش شاهزاده هری به تصمیم دادگاه عالی، گفت: من و همسرم در چند روز گذشته در این مورد زیاد صحبت کرده ایم؛ او هم فمینیست است. واکنش او در هفته گذشته مانند من، غم انگیز بود. مگان به شکلی خوش بینانه به صحبتش پایان داد و افزود: من همیشه با دیدی امیدوارانه به مسایل نگاه می کنم. اگر کسی هستید که واقعا معتقد است که می ‌تواند چیز بهتری وجود داشته باشد، اگر کسی هستید که بی‌ عدالتی را می ‌بیند، یک انتخاب دارید: می ‌توانید آنجا بنشینید و از خودتان راضی باشید و آن اتفاقات را تماشا کنید، یا می ‌توانید بگویید که من برای بهبود اوضاع چه کاری می توانم انجام دهم؟

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید