اخباراخبار کانادا

مکمل غذایی روغن ماهی ریسک سکته مغزی و بیماری قلبی را افزایش می دهد 

مکمل روغن ماهی به‌ عنوان یک منبع عالی از اسیدهای چرب امگا 3 برای سلامت قلب، جهت جلوگیری از خطر بیماری های قلبی-عروقی توصیه شده اند. حدود 20 درصد از بزرگسالان بالای 60 سال در آمریکا از این محصول استفاده می کنند. با این حال طبق مطالعه جدید استفاده منظم از مکمل‌ روغن ماهی ممکن است خطر سکته مغزی و فیبریلاسیون دهلیزی (ضربان نامنظم قلب) را در میان افرادی که از سلامت قلبی عروقی خوبی برخوردارند، افزایش دهد و نه کاهش دهد.

دانشمندان هم اکنون می گویند روغن ماهی فقط به افراد مبتلا به بیماری قلبی کمک می کند. در مطالعه مورد اشاره داده های بیش از 415 هزار فرد 40 تا 69 ساله در بریتانیا، تجزیه و تحلیل شد. نزدیک به یک سوم از این افراد که به طور متوسط ​​12 سال تحت نظر بودند، گفتند به طور منظم از مکمل های روغن ماهی استفاده می کردند.

بر اساس نتایج به دست آمده، استفاده منظم از مکمل روغن ماهی توسط افرادی که مشکلات قلبی عروقی ندارند، خطر ابتلا به فیبریلاسیون دهلیزی را 13 درصد و خطر سکته مغزی را 5 درصد افزایش می دهد. 

در مقابل این خطرات نزد افراد مبتلا به بیماری قلبی که بطور منظم از مکمل روغن ماهی استفاده می کنند، برای فیبریلاسیون دهلیزی 15 درصد و برای سکته مغزی 9 درصد کمتر است. 

بهترین کار تامین امگا 3  مورد نیاز بدن از طریق مصرف موادغذایی است. اما اگر باید مکمل مصرف کنید، اسیدهای چرب امگا 3 تجویزی (نسخه ای) به دلیل خالص بودن و کیفیت، بهتر از گزینه های بدون نسخه هستند.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید