اخباراخبار کانادا

موافقت 53 درصد از انتاریویی ها با بازگشت قانون ماسک اجباری

تورنتو- طبق نظرسنجی Forum Research که برای تورنتو استار انجام شد، اندکی بیش از نیمی از انتاریویی ها از بازگشت قانون ماسک اجباری حمایت کرده و حدود سه چهارم (77 درصد) از موافقان، آمادگی خود برای پیروی از دستور دولت استانی را ابراز کردند. 

لورن بوزینوف، مدیر Forum Research، گفت نتایج نظرسنجی حاکی از حمایت عمومی قابل توجه از قانون ماسک است، زیرا مردم نگران افزاش ریسک کووید در ماه های آینده هستند. 

با این حال، نتایج نشان می دهد که بخش قابل توجهی از مردم به ایده بازگشت به دستور ماسک متقاعد نشده اند. در حالی که 53 درصد موافق یا تا حدودی موافق بازگشت ماسک اجباری هستند، 47 درصد تا حدودی مخالف یا کاملا مخالف می باشند. 28 درصد از مخالفان صریحا گفتند در صورت بازگشت قانون از آن پیروی نخواهند کرد. 

دکتر فهد رزاق، مدیر سابق هیئت مشاوره علمی کووید-19 انتاریو، ضمن مهم دانستن نظرسنجی ها در مورد سیاست های عمومی، گفت: نتایج نشان می دهد عموم مردم بحرانی که سیستم مراقبت های بهداشتی استان را تهدید می کند را می بینند و تشخیص می دهند. 

اخیر پزشکان و پژوهشگران نگرانی خود در مورد تهدیداتی که کووید، آنفلوانزا و ویروس تنفسی (RSV) در کنار هم، برای بیمارستان های استان ایجاد می کنند را ابراز کردند. زمان انتظار در بخش اورژانس به شدت طولانی است و مراجعه کنندگان نیازمند بستری، بطور متوسط 45 ساعت برای آزاد شدن تخت منتظر می مانند. طی هفته های اخیر، بیمارستان های کودکان به دلیل حجم بی سابقه بیماران خردسال مجبور به انتقال کودکان و نوجوانان بدحال به بخش مراقبت های ویژه بزرگسالان شده اند. 

داگ فورد، رئیس دولت گفت آماده است تا هر توصیه دکتر مور، پزشک ارشد انتاریو در این مورد را به اجرا بگذارد. 

نظرسنجی مورد اشاره در تاریخ 8 نوامبر، بصورت تلفنی و با شرکت 1007 انتاریویی بالای 18 سال انجام شد. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید