اخباراخبار کانادا

موافقت دادگاه با بازبینی پرونده مردی که به جرم قتل دختر 10 ساله بیش از 30 سال قبل، محکوم شد

تورنتو- چهارشنبه گذشته، عارف ویرانی (وزیر جدید دادگستری) پرونده تیموتی ریس را که 26 سال را به جرم قتل یک دختر 10 ساله در زندان سپری کرده بود، به دادگاه استیناف (تجدید نظر) انتاریو ارجاع داد. 

دولت فدرال این تصمیم را پس از آنکه متوجه شد احتمالا در طول محاکمه ریس در سال 1990، یک اشتباه  قضایی رخ داده بود، اتخاذ کرد. 

16 مارچ 1989، دارلا توروت توسط مادرش در خانه شان در اتوبیکو، در رختخواب مرده پیدا شد.

تیم ریس (در آن هنگام 25 ساله) عصر روز قبل با والدین دارلا ملاقات کرده و یک شب را در آنجا بسر برده بود. ریس در سال 1990 به جرم قتل غیر عمد توروت به حبس ابد محکوم شد و به مدت 15 سال فاقد صلاحیت آزادی مشروط بود. ریس در سال 1994 درخواست تجدید نظر را ارائه کرد، اما این درخواست رد شد. 

نامبرده 26 سال را در زندان سپری کرد و در اکتبر 2016 با آزادی مشروط زندان را ترک کرد. او همواره بر بی گناهی خود تاکید کرده است. نامبرده که هم اکنون 60 ساله می باشد، با ارسال بیانیه برای CTV News گفت: 34 سال به عنوان یک بچه کش معرفی شدم، اما هرگز قاتل نبودم. از کاری که سیستم قضایی با من کرد خشمگین هستم. قاتل واقعی دارلا از مجازات فرار کرد ولی من نیمی از عمرم را از دست دادم. 

وزارت دادگستری گفت تصمیم بازنگری پرونده ریس بر اساس اطلاعات جدیدی که در زمان محاکمه اولیه در اختیار دادگاه قرار نداشت، گرفته شده است. 

به گفته  Innocence Canada، گروه حامی محکومینی که به اشتباه زندانی شده اند، شواهد قانع کننده جدید، از جمله شامل اظهارات ضبط شده صاحبخانه است که در همان خانه زندگی می کرد و ساعاتی پس از قتل دارلا به پلیس ارائه شد. 

Innocence Canada می گوید اگر نوار ضبط شده در سال 1989 فاش می شد، ریس هرگز با اتهام قتل روبرو نمی شد. این سازمان تقصیر را متوجه واحد جنایی پلیس تورنتو می داند که وجود نوار ضبط شده در سال 1989 را فاش نکرد. این نوار سال ها بعد، یعنی در سال 2016 توسط کارآگاهان پلیس تورنتو پیدا شد. 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید