اخباراخبار کانادا

مواظب باشید در دام کلاهبردارانی که خود را صاحبان خانه ها جا می زنند نیفتید!

به نقل از  CP24 : یک نهاد ناظر در انتاریو به مردم این استان خصوصا خریداران و کارگزاران املاک هشدار می دهد مراقب افرادی باشند که خود را به جای صاحبان خانه ها جا می زنند و قصد فروش املاک دیگران را دارند؛ بنا بر گزارش این نهاد، این افراد هویت صاحبان خانه ها را جعل می کنند.

شورای املاک و مستغلات انتاریو این هفته در بحبوحه گزارش های افزایش کلاهبرداری در این زمینه، اطلاعیه ای صادر کرد و به خریداران و کارگزاران املاک در این زمینه هشدار داد؛ یکی از بازرسان بیمه نیز در تائید گفته های او اعلام کرد که شرکت او در حال بررسی چندین پرونده کلاهبرداری در انتاریو است.

این شورا که بر متخصصان املاک و مستغلات نظارت می کند، اعلام کرده که معمولا املاک و مستغلات ارزشمند هدف اصلی کلاهبرداران حرفه ای هستند.

بر این اساس این شورا به فعالان عرصه املاک و مستغلات هشدار داد در صورتی که نتوانند هویت مشتری را تایید کنند، به احتمال زیاد با تعلیق انضباطی و جریمه تا سقف 50000 دلار مواجه می شوند.

این شورا به متخصصان فعال در این عرصه توصیه می کند شناسه مشتری را تایید کنند و نسبت به هر گونه ناهماهنگی، مانند اشتباه در نام، آدرس ایمیل، یا سایر اشتباهات غیرعادی، حساس باشند.

این هشدارها نشان می دهد که بیشتر کلاهبرداری ها در این زمینه ناشی از جعل هویت است و کمتر پیش می آید خانه هایی که به دنبال فروش سریع یا قیمت پایین هستند، در زمره این کلاهبرداری ها قرار بگیرند.

برایان کینگ بازرس بیمه درباره این مشکل گفت که شرکت متبوع او 30 ادعای کلاهبرداری را در انتاریو دریافت کرده است، که همگی آنها شامل جعل هویت صاحبان خانه و مستاجران بوده اند.

به گفته کینگ در 6 مورد از این پرونده ها کلاهبرداران ادعای مالکیت کل یک ملک را کرده اند و با جا زدن خود به عنوان صاحب خانه، سعی کرده اند آن ملک را در لیست فروش قرار دهند.

کینگ می گوید قبلا این نوع پرونده ها بسیار نادر بودند، اما اخیرا افزایش چشمگیری پیدا کرده اند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید