اخباراخبار کانادا

مواد مخدر خیابانی در کانادا هر روز  سمی تر می شوند

کانادا- کارشناسان می گویند مخدر بسیار قوی فنتانیل که با مخدرهای دیگر مخلوط می شود، داروهای خیابانی را بسیار مهلک و غیرقابل پیش بینی می کند و بدتر اینکه ابزارهای پیشگیری از مصرف بیش از حد، همچون نالوکسون، همیشه روی این مواد موثر نیستند! 

پزشکان و امدادگران هنگامی که با یک فرد اوردوز کرده روبرو می شوند، باید حدس بزنند که فرد در معرض چه ترکیبی از مواد مخدر قرار گرفته و این شانس بهبودی را کاهی می دهد. آنها می گویند دولت کانادا باید اقدامات سریع تری برای عرضه ایمن مواد مخدر و جلوگیری از مرگ و میر ناشی از اوردوز انجام بدهد.

به گفته کارشناسان، از سال 2021 به اینسو، آرام بخش های قوی مانند بنزودیازپین ها در مواد مخدر خیابانی شناسایی شده، ولی مصرف کنندگان از وجود آن بی اطلاع هستند. بنزودیازپین ها به پادزهر نالوکسون برای معکوس کردن اثرات مصرف بیش از حد، پاسخ نمی دهند. 

دکتر پکستون باخ، متخصص پزشکی اعتیاد در بیمارستان سنت پل در ونکوور می ‌گوید: درمان افرادی که مواد افیونی مخلوط با بنزودیازپین‌ ها مصرف می ‌کنند، سخت ‌تر و پیچیده‌ تر است. این ماده در حدود 30 درصد از مواد مخدر خیابانی در بریتیش کلمبیا و در حدود 44 درصد از مخدرها در تورنتو یافت می شود. 

سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) همچنین نگران آلوده بودن مخدرهای خیابانی کانادا به ترکیبات خطرناک دیگر، از جمله یک آرام بخش حیوانات به نام زایلازین است. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید