اخباراخبار جهان

مهندس نرم افزار با زباله گردی، 200 دلار در هزینه خواربار صرفه جویی می کند

تورنتو- جولیا پاک، حدود 20 سال است که با جستجو در بین های بزرگ زباله در سوپرمارکت ها و برداشتن مواد غذایی قابل مصرف، در هزینه خوار و بار صرفه جویی می کند. 

مسلما این یک تدبیر جدید نیست، اما با توجه به افزایش سرسام آور هزینه های زندگی در کانادا، تعداد بیشتری از مردم به آن روی آورده اند. 

پاک می گوید این کار را از نوجوانی شروع کرد، زیرا در کنار والدینی که اغلب بی خانمان بودند، بزرگ شد. 

این مهندس نرم افزار هم اکنون 37 ساله همچنان به جستجو در زباله دانی ادامه می دهد و یافته های خود را در TikTok  به اشتراک می گذارد. ویدیوهای او – با بیش از 130 هزار بازدیدکننده –جزو پربیننده ترین ها می باشند.

@torontotrashpanda #dumpsterdiving in #toronto ♬ original sound – TorontoTrashPanda

او می گوید: می خواهم به شما نشا بدهم می توانید غذای مورد نیاز خود و خانواده تان را تهیه کنید. فروشگاه ها مواد غذایی فروخته نشده قابل مصرف را درست در تاریخ انقضاء دور می اندازند. 

پاک ادامه می دهد: اولا جستجو در زباله دانی غیرقانونی نیست. زیرا زباله در کانادا مالکیت عمومی محسوب می شود، به شرطی که زباله دان در خارج از ملک شخصی قرار داشته باشد. 

پاک می گوید هرگز سراغ زباله های رستوران ها نمی رود. او در عین حال توصیه می کند که شب ها، یکی دو ساعت بعد از بسته شدن سوپرمارکت ها سراغ آن بروید. 

اما توصیه های بعدی پاک: دستکش و چراغ قوه با خود داشته باشید. با سایر زباله گردها مودب باشید و از برداشتن گوشت و لبنیات، بخصوص در تابستان خودداری کنید. اگر دیدید کاهو بصورت فله ای دور ریخته شده، سراغ آن نروید، چون احتمالا به دلیل فراخوان بوده است. 

پاک می گوید هنگام زباله گردی برخی اقلام ارزشمند را پیدا کرده است. از جمله یک یخچال کاملا نوی سامسونگ و وسایل منزل دیگر. او حتی اعتراف می کند که آپارتمانش را تماما با وسایل دور ریخته شده، مبله کرده است. 

پاک می گوید بیشتر پول او برای خرید مواد غذایی مانند لبنیات و گوشت می شود و میوه و سبزیجات، حتی نان بسته بندی شده را با زباله گردی تهیه می کند. 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید