اخباراخبار کانادا

مهلت سه ماهه برای اعتراض به حکم اخراج مادر و فرزند از کانادا 

تورنتو- در پی انتشار گزارش CBC  نیوز در مورد از هم پاشیده شدن خانواده اوکافور به دلیل صادر شدن حکم اخراج مادر و پسر بزرگ خانواده به نیجریه پس از 19 سال زندگی در کانادا، وکیل این خانواده نامه ای از آژانس خدمات مرزی کانادا دریافت کرد که در آن به مهلت سه ماهه برای درخواست تجدید نظر اشاره شده است.

اوکافور 39 ساله و پسر 21 ساله اش سیدنی که در نیجریه به دنیا آمده اند، آماده خداحافظی با همسر کانادایی و دو فرزند دیگر خود بودند. آنها قرار بود 26 جولای به فرودگاه پیرسون منتقل شده و اخراج شوند. 

اوکافور و پسرش نزدیک دو دهه در کانادا زندگی کرده اند.  او می گوید: همه زندگی من اینجاست! هرگز تصور نمی کردم که از شوهر و دو فرزند دیگرم – که همگی شهروند کانادایی هستند – جدا شده و مجبور به بازگشت به کشوری بشوم که از آن فرار کردم. 

اوکافور در سال 2003 به عنوان پناهجو به کانادا آمد. او که مسلمان است، از یک مرد مسیحی صاحب فرزد شده بود و می ‌ترسید در میان تنش‌ های مذهبی در شمال نیجریه، پسرش را از او بگیرند. او هنگامی که به کانادا فرار کرد، فرزند دوم اش را باردار بود؛ اوکافور می خواست آینده بهتری برای خود و فرزندانش بسازد، اما درخواست پناهندگی اش رد شد، به او گفته شد با CBSA  در ارتباط نزدیک بماند و او نیز این کار را انجام داد. در این بین او به تحصیلات اش ادامه داد، از دو فرزندش مراقبت کرد، شغلی برای خود یافت و با همسر آینده اش آشنا شد. 

اوکافور و فرزند بزرگ اش، اپریل گذشته دستور اخراج را دریافت کردند. این در حالی بود که همسرش بیش از دو سال قبل درخواست اسپانسرشیپی اوکافور را به اداره مهاجرت ارائه کرده بود. در حالی که میانگین زمان پردازش درخواست اسپانسرشیپ 15 ماه است، اوکافور 28 ماه منتظر بوده است؛  مشخص نیست که CBSA یا اداره مهاجرت چگونه برای  فردی که درخواست اش تحت بررسی است، حکم اخراج صادر کرده است؟

حال به وکیل اوکافور 3 ماه مهلت داده شده تا درخواست تجدید نظر به حکم اخراج را به جریان بیندازد. 

وکاس بیلسین، وکیل مهاجرت مستقر در تورنتو، این پرونده را به دادگاه فدرال ارائه کرده و امیدوار است که حمایت مالی همسر تایید شود. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید