اخباراخبار کانادا

مهاجرت کانادایی ها به آمریکا به بالاترین حد در 10 سال اخیر رسیده است

 

 بر اساس داده های گردآوری شده توسط  CBC News، هزاران کانادایی در حال مهاجرت به ایالات متحده هستند.

مهاجرت کانادایی ‌ها به جنوب  پدیده جدیدی نیست، اما طبق آخرین ارقام American Community Survey (ACS)  اکنون با سرعتی بسیار بالاتر اتفاق می ‌افتد. تعداد افرادی که از کانادا به ایالات متحده مهاجرت می کنند در سال 2022 به 126340 نفر رسید. این افزایش تقریباً 70 درصدی نسبت به 75752 نفری است که در سال 2012 این حرکت را انجام دادند.

از افرادی که در 2022 از کانادا به ایالات متحده مهاجرت کردند، 53311 نفر متولد کانادا و 42595 آمریکایی بودند که به سرزمین مادری خود بازگشتند. 30434 نفر از آنها مهاجران خارجی به کانادا بودند که تصمیم گرفتند به آمریکا نقل مکان کنند. 

داده‌های سازمان ملل نشان می‌دهد که ایالات متحده به مراتب رایج ‌ترین مقصد برای مهاجران کانادایی است. طبق آخرین آمار تا سال 2020 حدود 800 هزار کانادایی در آمریکا زندگی می کردند که هشت برابر بیشتر از 100 هزار نفری است که در بریتانیا زندگی می کنند.

مشاوران املاک و وکلای مهاجرت می گویند این افزایش تا حدودی ناشی از تمایل به زندگی مقرون به صرفه تر است. میانگین قیمت خانه در آمریکا 580 هزار و 700 دلار کانادا در مقایسه با 703 هزار و 500 دلار در کانادا می باشد. 

افرادی نیز هستند که می گویند در زمان نخست وزیری جاستین ترودو، ایمان خود را به کانادا از دست داده اند و به جای آن می خواهند رویای آمریکایی را دنبال کنند. آنها می گویند سیستم درمانی کانادا و کمبود پزشک خانواده ناامیدکننده است، مالیات ها در حال افزایش است و جرم و جنایت نگران کننده می باشد. 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید