مقالاتمقالات اجتماعی

من و همسرم در سال گذشته دویست هزار دلار از پوشمارک درآمد داشتیم

من به صورت تمام وقت در پوشمارک کفش می فروشم. ما در حال حاضر بیش از 150,000 دنبال کننده در پلتفرم، 2,200 لیست فعال و به طور متوسط 500 فروش ماهانه در پوشمارک داریم ما حدود 19,000 فروش کل داشته ایم. از سال 2013 تا 2015، من به عنوان مدیر فروشگاه Bath & Body Works در برلینگتون- ورمونت کار کردم، پس از نقل مکان به مین در سال 2015، مدیریت فروش و بازاریابی یک کسب و کار کوچک خانوادگی را شروع کردم که بادبان های دست دوم را به کیف های دستی تبدیل می کرد. در جون 2017، راه خود را از تجارت خانوادگی جدا کرده و در کنار همسرم برایان مسیر جدیدی را آغاز کردم، تا آن زمان چند اقلام خانگی را بازفروش کرده بودم، اما چیز مهمی نبود من به دنبال راهی برای کسب درآمد بودم.

رایان کار خود در پورتلند را ترک کرد تا تمام وقت این کار را با من انجام دهد، ما چند ماه اول را صرف فروش هر چیزی که در خانه ‌مان پیدا می‌ کردیم در فیسبوک مارکت کردیم؛ لباس، کفش، قهوه‌ ساز، شمع و غیره می‌ فروختیم و کالاها را در 50 مایلی پورتلند تحویل می ‌دادیم. در سپتامبر 2017، شروع به فروش در پوشمارک کردیم، افرادی را در اینستاگرام دیده بودیم که از آن استفاده می ‌کنند و فکر کردیم که بازار خوبی برای امتحان کردن است.

در ابتدا با فروش کفش و لباس شروع کردیم، اما به سرعت کار خود را محدود به فروش کفش کردیم. هر دوی ما متوجه شدیم که از کل فرایند فروش کفش؛ شامل منبع یابی، تمیز کردن، عکاسی، فهرست بندی و حمل و نقل لذت می بریم.

90 درصد از کفش ‌هایی که می‌ فروشیم تقریبا نو هستند، اما گاهی اوقات برخی از جفت‌ های پوشیده ‌نشده را در دستفروشی ها پیدا می ‌کنیم. استفاده از پوشمارک آسان بود و در عرض چند ماه، تبدیل به پلتفرم شماره 1 ما شد.

در سال 2021، 218,000 دلار در پوشمارک فروش داشتیم. مجموع فروش ما از زمان شروع کار بیش از 775,000 دلار است. پوشمارک برای فروش های زیر 15 دلار، 2.95 دلار و برای فروش های بالای 15 دلار هزینه ای معادل 20% مبلغ فروش را دریافت می کند. فیسبوک مارکت نیز 5 درصد کارمزد دریافت می کند. به طور متوسط و پس از کسر هزینه ها، ما چهار برابر پولی که برای هر جفت خرج کرده ‌ایم، به دست می ‌آوریم.

هنگام شروع، یکی از بزرگترین چالش ها، بودجه بندی میزان هزینه برای موجودی کالا و پس انداز برای هزینه های زندگی بود. من و رایان به سرعت متوجه شدیم که هر کدام در کدام بخش از این تجارت عملکرد بهتری داریم. ما با هم به سراسر نیوانگلند برای خرید کفش از فروشگاه ‌های دستفروشی سفر می‌ کنیم، اما رایان در درجه اول تمیز کردن و عکاسی را انجام می‌ دهد و من فهرست بندی و حسابداری را انجام می ‌دهم. ما هر روز صبح با هم کفش ها را بسته بندی و ارسال می کنیم و بیرون از خانه در زیرزمین و گاراژ خود کار می کنیم.

در حال حاضر چهار کارمند داریم که کفش ها را تمیز کرده و از آن ها عکس می گیرند، اولین کارمندمان را سه سال پیش استخدام کردیم. هیچ یک از کارمندان ما تمام وقت کار نمی کنند؛ همه آن ها چند روز در هفته و طبق برنامه خودشان کار می کنند؛ ما علاوه بر اشتراک ‌گذاری فهرست ‌ها و تهیه کفش‌ هایی که مردم می‌ خواهند، هیچ بازاریابی اضافی ای انجام نمی ‌دهیم.

یکی از جنبه‌ های پوشمارک که آرزو می ‌کنیم بتوانیم آن را بهبود ببخشیم این است که باید همه فهرست ‌هایمان به صورت روزانه در فید به اشتراک بگذاریم تا توجه بیشتری به آن ها جلب شود. من از ابزارهایی که پوشمارک ارائه می دهد لذت می برم؛ مانند ارسال جمعی اقلام تا خریدار بتواند در هزینه های حمل و نقل صرفه جویی کند.

ابزار دیگری که من دوست دارم این است که خریداران می توانند با فشار دادن یک دکمه در لیست، یک جفت کفش را لایک کنند. بدین ترتیب من یک پیشنهاد تخفیف دار برای خریدارانی که جفتی را لایک کرده اند، ارسال می کنم. ما این کار را به صورت هفتگی انجام می دهیم.

ما برای داشتن زمان و آزادی بیشتر، شروع به بازفروشی کردیم. نمی‌ خواستیم از کسی مرخصی بگیریم یا شخص دیگری روزهایمان را برنامه‌ ریزی کند. می خواستیم برای خودمان کار کنیم.

در رابطه با توصیه هایم برای فروش در این پلتفرم، یکی از توصیه ‌های من به یک پوشر جدید این است که روی کیفیت فهرست خود تمرکز کند. مطمئن شوید که از اقلام در نور مناسب عکاسی می کنید، توضیحات کاملی از کالا را قید کنید و از قیمتگذاری متناسب با ارزش بازار استفاده کنید. ما در پوشمارک جستجو می کنیم که کفش ها قبلا با چه قیمتی فروخته شده اند. قیمتی که لیست می کنیم ربطی به خرده فروشی ندارد. 

اگر مشکلی در حمل و نقل وجود داشته باشد؛ مانند گم شدن بسته ها، پوشمارک هزینه را بر عهده می گیرد بنابراین نه خریدار و نه فروشنده متضرر نمی شوند.

آخرین نکته این که در طی سال، پولی را برای مالیات کنار بگذارید؛ مالیات بر خود اشتغالی معمولا بین 15 تا 20 درصد است.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید