علم و دانش

منوی پیشنهادی هوش مصنوعی، شامل سالاد جیرجیرک تا غذاهای 30 سال آینده! 

آیا دوست دارید منوی آینده را ببینید؟ هوش مصنوعی تصاویر فوق العاده واقع گرایانه ای خلق کرده که وعده های غذایی 30 سال دیگر را نشان می دهد. 

کارشناسان از ابزار هوش مصنوعی Midjourney برای خلق منوی سال 2054 استفاده کرده اند که شامل غذاهای عجیب و غریب مانند سالاد کریکت و استیک های با گوشت آزمایشگاهی می شود. در این منو، حتی اسپاگتی سبز و میت بال یا کوفته های ساخته شده از یک گیاه آبزی وجود دارد.  

دانشمندان معتقدند این غذاهای غیرعادی می تواند جایگزین غذاهای مورد علاقه خانواده مانند باربکیوی سنتی یکشنبه یا ماهی و سیب زمینی شود. زیرا غذاهای آینده در مقایسه با مواد غذایی فعلی ردپای کربن کمتری دارند و می توانند در مبارزه با تغییرات آب و هوایی مفید باشند. 

آنچه مسلم است صنعت مواد غذایی برای پایدارتر و سازگارتر شدن با محیط زیست شاهد تحول چشمگیر خواهد بود. اما سوال اینجاست که آیا حاضرید این غذاهای عجیب و غریب را بخورید؟ 

حشرات

از آنجایی که گوشت قرمز و لبنیات مسئول بخش بزرگی از انتشار گازهای گلخانه ای هستند، کارشناسان فکر می کنند حشرات جایگزین خوبی برای آنها خواهند بود. جیرجیرک ها، کرم ها و مورچه ها منابع طبیعی کمتری را نسبت به پرورش دام مصرف می کنند و سرشار از پروتئین، مواد مغذی، پتاسیم، منیزیم و امگا 3 می باشند.

گوشت آزمایشگاهی

گوشت تولید شده در آزمایشگاه برای عرضه انبوه، هنوز با موانع قانونی و نظارتی روبرو است – اما تا سال 2054 برای خرید در دسترس عموم خواهد بود. برای ایجاد یک گوشت آزمایشگاهی- با استفاده از منابع کمتر –  یک نمونه سلول از یک حیوان زنده گرفته می شود تا در آزمایشگاه رشد یا کشت داده شود. 

جالب اینکه برخی از کارشناسان می گویند چاپگرهای سه بعدی مواد غذایی به زودی در کنار توستر، مایکروویو و سرخ کن هوا به یکی از تجهیزات رایج آشپزخانه ها تبدیل خواهند شد. 

 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید