اخباراخبار کانادا

ممنوعیت برنامه تیک‌تاک در کانادا

به نقل از narcity: دولت کانادا اخیرا با اشاره به نگرانی ‌هایی در زمینه امنیت سایبری و حفاظت از داده ‌ها، استفاده از اپلیکیشن تیک تاک را برای برخی دستگاه‌ ها در داخل کشور ممنوع کرده است. اما این برای کاربران معمولی چه معنایی دارد؟ آیا این بدان معنی است که باید اپلیکیشن تیک تاک را از روی گوشی های خود پاک کنیم؟

روز دوشنبه کانادا اعلام کرد استفاده از اپلیکیشن تیک تاک که متعلق به شرکت چینی ByteDance است، در برخی از دستگاه ‌های دولتی به دلایل امنیتی ممنوع خواهد شد.

نخست وزیر جاستین ترودو مدت کوتاهی پس از اعلام این خبر، گفت این اولین و تنها گامی است که دولت علیه این برنامه برمی دارد؛ اما ابراز امیدواری کرد که این اقدام باعث شود کانادایی ها کمی بیشتردر مورد امنیت داده های خود فکر کنند.

اما بالاخره چه باید کرد؟ 

تری کاتلر یکی از مفسران کانادایی امنیت سایبری به شهروندان کانادایی هشدار داد که اگر قصد دارند همچنان از این برنامه استفاده کنند، باید ریسک ردیابی داده های خود را به جان بخرند. زیرا این برنامه می تواند با اتصال به برنامه های دیگر، زمینه را برای سرقت و پایش اطلاعات شخصی کاربران فراهم کند.

با توجه به سیاست حفظ حریم خصوصی تیک تاک، این برنامه می تواند اطلاعات شخصی کاربران مانند تاریخ تولد، لیست تماس تلفنی، موقعیت مکانی و اطلاعات دیگر آنها را جمع آوری کند.

از آنجایی که ممنوعیت استفاده از تیک تاک در کانادا در حال حاضر فقط برای دستگاه ‌های دولتی است، این که مردم عادی همچنان بخواهند از این برنامه استفاده کنند یا نه، به خودشان بستگی دارد.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید