اخباراخبار جهان

مقامات قضایی ایران: با متهمین اعتراضات قاطعانه برخورد می شود

قوه قضائیه جمهوری اسلامی اعلام کرد دادگاه ها با افرادی که در جریان اعتراضات ضد دولتی دست به اغتشاش و جنایت زده اند، قاطعانه برخورد خواهد کرد. این نشان از قصد رژیم برای صدور احکام سنگین برای معترضان بازداشتی دارد. 

رژیم از انقلاب 1979 به اینسو با بزرگترین چالش روبرو است. اعتراضات با وجود سرکوب شدید و هشدار نیروهای امنیتی، وارد هشتمین هفته شده و تنها در تهران برای بیش از 1 هزار نفر کیفرخواست صادر شده است. مسعود ستایشی سخنگوی قوه قضائیه گفت: مردم از قوه قضائیه و نهادهای امنیتی انتظار برخورد قاطع و قانونی با معدود افرادی دارند که باعث اغتشاش شده اند.

خبرگزاری HRANA، اعلام کرد تا دوشنبه 7 آبان 321 معترض  کشته شده‌ اند که 50 نفر آنها کودک و نوجوان بودند. بر اساس این گزارش، سی و هشت تن از نیروهای امنیتی نیز کشته شده اند. در حالی که رسانه های دولتی تعداد تلفات نیروهای امنیتی را 46 نفر اعلام کردند.  

رهبران ایران دشمنان از جمله ایالات متحده را به دامن زدن به ناآرامی ها متهم کرده اند. برخی قانونگذاران تندرو ایرانی خواهان صدور حکم اعدام برای دستگیرشدگان هستند. 

دو خبرنگار ایرانی نیز با اتهام تبانی علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام روبرو شده و پرونده آنها در شرف نهایی شدن است. یکی از این افراد نیلوفر حامدی است که برای روزنامه شرق کار می کرد و اولین کسی بود که عکسی از والدین مهسا را در یکی از بیمارستان های تهران منتشر کرد. فرد دوم، الهه محمدی است که مراسم تشییع امینی در زادگاهش سقزر را پوشش داد. حدود 300 روزنامه نگار ایرانی خواهان آزادی همکاران خود شده اند. 

بسیاری از ورزشکاران و هنرمندان نیز از این اعتراضات حمایت کرده اند. بازیکنان تیم ملی فوتبال ساحلی ایران پس از کسب مقام قهرمانی، شادی نکردند. آنان همچنین از خواندن سرود ملی جمهوری اسلامی قبل از بازی نیمه نهایی مقابل امارات خودداری کردند. فدراسیون فوتبال ساحلی قول برخورد با ورزشکاران را داد.  

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید