اخباراخبار کانادا

معمای ناپدید شدن مسکن مخدر به ارزش 4 میلیون دلار از داروخانه ای در انتاریو

مسکن‌ های مخدر بسیار اعتیادآور هستند، می توانند مسمومیت های دارویی کشنده ایجاد کنند و ارزش بالایی دارند. پس چگونه 245 هزار قرص هیدرومورفون ناپدید شد؟ 

خبر مفقود شدن این تعداد قرص هیدرومورفون 8 میلی  گرمی با نام تجاری  Dilaudid، در ماه می 2023 توسط داروخانه ای در انتاریو به وزارت بهداشت کانادا گزارش شد. ارزش فروش خیابانی این داروها حدود 4 میلیون دلار برآورد شده است. 

جالب اینکه نه سرقت مسلحانه صورت گرفت و نه ورود غیرقانونی. سخنگوی وزارت بهداشت گفت این اتفاق نه یکباره، بلکه در یک دوره زمانی نامشخص رخ داد. 

از سوی دیگر شرکت سازنده ، Purdue Pharma  کانادا به CBC News می گوید محصول از طریق زنجیره تامین آنها تحویل می شود. 

CBC در جریان تحقیقات دریافت که وزارت بهداشت یک داروساز را به انجمن داروسازان انتاریو ارجاع داده. تحقیقات کالج آغاز شده، اما جزئیات بیشتری فاش نشده است. 

مفقود شدن این تعداد دارو، خسارت غیرقابل توضیح تلقی شده و هیچ الزامی برای گزارش آن به پلیس وجود ندارد. شاید به همین دلیل است که OPP و چندین نیروی پلیس در انتاریو در مورد آن چیزی نشنیده و یا پاسخی برای آن ندارند. 

بر اساس تحلیل CBC ، از زمان همه ‌گیری، خسارات غیرقابل توضیح در داروخانه‌ های کانادا در حال افزایش است. مشخص نیست که آیا بخشی از آن به دلیل اشتباه حسابرسی و انبارداری است یا ناشی از فعالیت مجرمانه برای عرضه مسکن های مخدر در خیابان های شهر. در میانه بحران اعتیاد در کانادا، عرضه خیابانی داروهای مخدر به یک تجارت فوق العاده سودآور تبدیل شده است. 

بسیاری از داروهای مفقود شده مسکن های مخدر و بنزودیازپین های اعتیادآور هستند.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید