اخباراخبار کانادا

معمای حل نشده؛ انگیزه مردی که به خاطر پنهان کردن جسد مادرش در فریزر محکوم شد

انتاریو – یک مرد 51 ساله، ساکن سارنیا به دلیل نگهداری جسد مادر مسن خود در فریزر به حبس خانگی محکوم شد، اما انگیزه مارکوس ماپولا همچنان یک راز باقی مانده است. 

جسد منجمد شده بلسا هیندلی، مادر 80 ساله ماپولا، در جریان جستجوهای پلیس برای فرد مفقود شده در جون 2021، در فریزر واقع در زیرزمین خانه ای در سارنیا کشف شد. ماپولا مراقب تمام وقت مادرش، بود. کالبد شکافی تایید کرد که بلسا به مرگ طبیعی درگذشته بود. تنها فرزند او به دلایل نامشخص، دوستان و پلیس را در مورد وضعیت مادرش گمراه کرد. 

قاضی دبورا آستین که متهم را به دو سال حبس مشروط و دو سال حبس تعلیقی محکوم کرده است، این پرونده را غم انگیز، غیر معمول و آزاردهنده توصیف کرد. 

ماپولا 7 جون یکی از اتهامات وارده مبنی بر بی احترامی به جسد انسان را پذیرفت، اما صدور حکم به اواسط آگوست موکول شد. زیرا مایکل مون، وکیل مدافع، درخواست کرد دو گزارش ارزیابی روانی در هنگام صدور حکم در نظر گرفته شوند. هر دو گزارش حاکی از آن است که ماپولا در کودکی قربانی آزار جنسی بود، اما وقتی سرانجام موضوع را با مدرش درمیان گذاشت، او پسرش را از دریافت کمک و مشاوره روانی منصرف کرد.

.

آنیکو کوگلان، دستیار دادستان، این گزارش ها را مفید ارزیابی کرد و در عین حال از اینکه هیچ توضیحی برای اقدامات ماپولا ارائه نشد، ابراز تاسف کرد. 

ماپولا، راننده سابق شاتل نمایندگی فروش اتومبیل، که برای نگهداری از مادرش شغل خود را ترک کرد، انگیزه اش را فاش نکرد، اما گفت: بهانه ای وجود ندارد. کاری که انجام دادم اشتباه بود، ولی می خواهم از این پس درست زندگی کنم. 

کوگلان تاکید کرد که هیندلی در پایان عمر شایسته این بود که با عزت و احترام بیشتری با وی رفتار شود و نه اینکه در فریزر رها شود. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید