اخباراخبار کانادا

معطلی چند ساعته مردم پشت خط تلفن اداره مالیات علیرغم قول بهبود خدمات رسانی 

کانادا- دولت فدرال صدها میلیون دلار برای بهبود خدمات رسانی اداره مالیات (CRA) به شهروندان اختصاص داده است، اما مردم تاثیر و تغییر چندانی در عملکرد این اداره نمی بینند و همچنان بیش از دو ساعت پشت خط تلفن معطل می مانند. 

اتحادیه ای که نمایندگی کارکنان CRA را به عهده دارد می گوید تصمیم دولت فدرال مبنی بر اخراج تقریبا 1800 کارمند در ماه های می و جون، وضعیت را بدتر کرده است. 

اداره مالیات به عنوان بخشی از تلاش برای بهبود خدمات خود، ویژگی را در وب سایت گنجانده که به مالیات دهندگان زمان انتظار برای گفتگو با کارمند اداره را اطلاع می دهد.

اما بررسی های CBC News  نشان داد مردم معمولا خیلی بیشتر از زمان تخمین زده شده منتظر می مانند. یک کار نسبتا ساده، مانند تغییر نام یا تنظیم وضعیت تاهل می تواند بخش قابل توجهی از روز مالیات دهندگان را به خود اختصاص بدهد. 

برخلاف برخی دیگر از مراکز تماس که توسط بانک‌ ها، شرکت‌ های مخابراتی و خطوط هوایی اداره می‌ شوند، CRA  همیشه گزینه پیغام گذاری برای بازگشت تماس را ارائه نمی دهد.

همه این ها در حالیست که کریستیا فریلند، معاون نخست وزیر و وزیر دارایی کانادا در لایحه بودجه 2022 مبلغ 400 میلیون دلار برای بهبود خدمات رسانی به مشتریان در اختیار اداره مالیات قرار داد.

مارک بریر، دبیر اتحادیه کارکنان اداره مالیات زمان انتظار را غیرقابل قبول دانست و گفت: نباید انتظار برای گفتگو با یک کارمند، اینقدر طولانی باشد. ما تصمیم دولت برای تعلیق از خدمت 1800 نفر را محکوم می کنیم. 

بریر گفت اداره مالیات شروع به استخدام مجدد حدود 160 نفر کرده است. اما این تعداد کافی نیست. وی افزود: نمی دانم توجیه تعلیق این کارکنان و استخدام مجدد آنها یک ماه بعد چه بود؟ 

سخنگوی CRA می گوید این اداره ساعت تماس را از 8 صبح تا 8 بعد از ظهر افزایش داده و در حال معرفی گزینه های سلف سرویس آنلاین است. همچنین یک ویژگی چت آنلاین افزوده شده تا جایگزینی برای تماس های تلفنی با CRA  باشد. اما این سرویس در حال حاضر قطع است و تا 21 آگوست باز نخواهد گشت. 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید