اخباراخبار کانادا

معضل جاده روکسام و راه های پیش روی کانادا برای مقابله با این مشکل

به گزارش ایران جوان و به نقل از thestar دولت کانادا بعد از دوران همه گیری با هجوم فزاینده مهاجران غیرقانونی از جاده مرزی روکسام مواجه شده است. حال سوال این است که دولت چه راهکاری برای برون رفت از این مشکل دارد؟

خوزه مونکادا اوربینا وقتی می شنود مردم در مورد بستن جاده مرزی روکسام به روی پناهجویان صحبت می کنند، احساساتی می شود.

این مرد نیکاراگوئه ‌ای که اکنون در خانه دنج خود در میسیساگا نشسته است، با شنیدن این صحبت ها به یاد سفر خود، فرار از خشونت پلیس و شکنجه هایی که در اثر عقاید سیاسی خود متحمل شد می افتد.

.

او نمی تواند تصور کند که اگر خود و خانواده اش از این راه نجات نمی یافتند، چه آینده ای در انتظارشان بود.

این مرد 47 ساله در حالی که اشک می ‌ریزد، مکث می ‌کند و می ‌گوید: «فکر کردن به اینکه دیگران فرصت و شانسی را که من و خانواده ‌ام داشتیم نخواهند داشت، مرا ناراحت می کند».

افزایش مهاجرت های غیرقانونی و سفر آتی جو بایدن به اتاوا، جاده روکسام و موضوع عبور مهاجران غیرقانونی از این گذرگاه را مجددا در کانون توجه قرار داده است.

.

ممنوعیت دولت اتاوا در زمینه پذیرش پناهندگان از این گذرگاه مرزی در دوران همه گیری، باعث توقف این جریان شد. اما به محض لغو ممنوعیت در نوامبر 2021، پناهجویان مجددا از این مسیر به سمت کانادا روانه شدند. تنها در ماه ژانویه حدود 5000 نفر به همین روش وارد خاک کانادا شده اند.

یکی از راهکارهایی که دولت اتاوا احتمال دارد برای مقابله با این مشکل به آن متوسل شود، بستن این گذرگاه مرزی است. تغییر پیمان نامه های مرزی نیز یکی دیگر از گزینه های پیش روی دولت کانادا است، که به عقیده کارشناسان هر کدام دارای عواقبی هستند و نمی توان به راحتی در مورد آنها تصمیم گیری کرد.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید