اخباراخبار کانادا

معرفی شهرهای ارزان برای خرید خانه در کانادا

به نقل از torontosun : معمولا خرید خانه برای اکثر افراد دشوار است زیرا به سرمایه هنگفتی نیاز دارد. اما حقیقت این است که این کار برای خانه اولی ها، یعنی کسانی که قرار است برای اولین بار صاحب خانه شوند، بسیار دشوارتر است.

هر چند کاهش قیمت مسکن باعث شده خیلی از افراد به خانه دار شدن امیدوار شوند، اما متاسفانه به دلیل اینکه نرخ وام مسکن به سرعت در حال افزایش است، مقرون به صرفه بودن خرید مسکن همچنان یک چالش بزرگ است.

اما تنها این نیست، باید عامل تورم بالا را نیز به شمار بیاوریم که عامل بسیار مهمی است و نمی توان وجود آن را انکار کرد؛ چرا که باعث کاهش بنیه مالی خانوارها می شود.

هزینه‌ های خرید خانه که شامل پیش ‌پرداخت ‌ها، هزینه‌ های انجام معامله، رهن پرداختی، بیمه، مالیات بر دارایی و هزینه های تعمیر و نوسازی ساختمان می شوند، معمولا برای خانه اولی ها که قبلا با چنین شرایطی مواجه نشده اند و آمادگی لازم را ندارند شوکه کننده هستند؛ زیرا فشار مالی زیادی را به آنها وارد می کنند.

اما این بدان معنی نیست که خانه اولی ها باید امید خود را از دست بدهند و بالکل قید خانه دار شدن را بزنند. زیرا در بیشتر مواقع این هزینه ها به محل زندگی افراد بستگی دارد.

گزارش جدید بازار آنلاین املاک و مستغلات Point2 نشان می ‌دهد که این هزینه ‌ها در سراسر کشور تفاوت فاحشی با هم دارند؛ به عبارت دیگر احتمال خانه دار شدن در برخی از شهرها، بیشتر از سایرین است.

در این گزارش 50 شهر پرجمعیت کانادا با استفاده از داده ‌های (هزینه‌ های اولیه و هزینه ‌های تکراری سالانه) به دو دسته تقسیم شده اند و سپس با هم مقایسه شده اند.

این مقایسه آماری نشان داد که تورنتو جز آن دسته از شهرهایی است که خانه دار شدن در آن بسیار سخت و زمانبر است، زیرا گاهی اوقات قیمت ملک در آن 5 برابر برخی مناطق در کبک است.

به عنوان مثال، متوسط هزینه سال اول مالکیت یک ملک در ساگونه کبک 74342 دلار است. در حالی که همین متوسط هزینه در ریچموند هیل 400,733 دلار است؛ خرید خانه در ریچموند هیل، مارکهام و اوکویل به پیش پرداخت حداقل 265 هزار دلاری نیاز دارد، در حالی که برای خرید ملک در ساگونه، تروا ریویرو و کبک حداکثر 59 هزار دلار کفایت می کند.

در ضمن قسط های سالانه وام مسکن در این سه شهر کبک نیز بسیار پایین تر از سایرین است و سالانه کمتر از 18 هزار دلار است.

از نظر هزینه های انجام معامله، منطقه سادبری بزرگ، ادمونتون و کلگری کمترین هزینه را دارند و هزینه انجام معامله در این مناطق کمتر از 2 هزار دلار است، در حالی که همین هزینه در مناطق ونکوور و تورنتو به طور متوسط به ترتیب 23215 و 29 هزار دلار است.

تحلیلگران نویسنده این گزارش علاوه بر این عوامل، موارد دیگری را نیز مورد بررسی قرار دادند. به عنوان مثال آنها بررسی کردند که یک مستاجر با سطح درآمدی متوسط چند سال طول می ‌کشد تا سرمایه مورد نیاز برای خرید یک خانه را جمع آوری کند، سپس یک قدم فراتر گذاشتند و محاسبه کردند که چند سال طول می ‌کشد تا چنین فردی کل هزینه های خرید یک ملک را پس انداز کند.

البته اعتبارات مالیاتی جدیدی وجود دارد که کانادایی ‌ها می ‌توانند از آنها استفاده کنند، اعتبار مالیاتی خانه اولی ها و اعتبار مالیاتی دسترسی به خانه دو مورد از آنها هستند. اما حتی این مشوق ‌ها، برنامه ‌های کمک مالی و غیره نیز ممکن است برای خریداران بالقوه کافی نباشند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید