اخباراخبار کانادا

مطالبه هزینه های پزشکی خانوار از CRA

به نقل از msn: فصل مالیات نزدیک است و آخرین مهلت تشکیل پرونده اول ماه مه است. به همین دلیل اکنون زمانی مناسب برای سازماندهی تمام فیش های مالیاتی و رسیدهایتان است. زیرا شما باید اظهارنامه سال 2022 خود را به همراه رسید تمام هزینه های پزشکی که توسط طرح های بیمه درمانی گروهی یا خصوصی پوشش داده نشده اند، ثبت کنید.

هزینه های پزشکی در شمول اعتبارات مالیاتی غیرقابل استرداد فدرالی و استانی قرار می گیرند. شما در صورتی می توانید از اعتبار مالیاتی هزینه های پزشکی (METC) در سال 2022 استفاده کنید که مجموع هزینه های پزشکی خانواده شما از حداقل 3 درصد درآمد خالص خانوار یا 2479 دلار بیشتر شود. درضمن شما می توانید از اعتبار مالیاتی هزینه های پزشکی استانی نیز استفاده کنید که حداقل شمول براساس قوانین دولت های استانی متفاوت است.

بر اساس قانون مالیات بر درآمد، شما می ‌توانید هزینه‌ های پزشکی که برای خود، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود پرداخته ‌اید از METC مطالبه کنید. این هزینه ها تحت ردیف 33099 اظهارنامه مالیاتی اشخاص در سال 2022 قابل مطالبه هستند. درضمن اگر سایر بستگانتان نیز در سال 2022 به شما وابسته بوده اند، به احتمال زیاد می توانید هزینه های پزشکی آنها را نیز تحت ردیف 33199 مطالبه کنید.

افراد تحت تکفل این طرح عبارتند از: فرزندان بالاتر از 18 سال، والدین، برادران، خواهران، عموها، خاله ها، برادرزاده ها یا خواهرزاده ها.

به زوج ها پیشنهاد می ‌شود که تمام هزینه‌ های پزشکی خانواده را با هم جمع کنند و آن را در قالب اظهارنامه مالیاتی یکی از زوجین مطالبه کنند. اگر زوجین سطح درآمدی متفاوتی دارند، بهتر است فردی که درآمد پایین تری دارد، تمام هزینه های پزشکی خانواده را مطالبه کند، زیرا درآمد آستانه او پایین تر است.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید