اخباراخبار کانادا

مصرف ماری جوانا به اندازه سیگار به قلب آسیب می رساند

تحقیقات جدید نشان داده اند که ماری جوانا مانند سیگار، باعث افزایش فشار خون و ضربان قلب می شود.
اخیراً دانشمندان کانادایی هشدار داده‌اند که مصرف ماری جوانا ممکن است باعث افزایش ریسک حملات قلبی شود. مصرف ماری جوانا به صورت تفریحی در ۱۹ ایالت آمریکا قانونی است، اما در بریتانیا غیرقانونی است.

دانشمندان پس از این تحقیقات لقب سیگار جدید را به ماری جوانا داده اند.

دانشمندان کانادایی به منظور بررسی تاثیر مصرف ماری جوانا بر سلامتی قلب، مصرف مکرر آن را بر روی ۲۱ داوطلب سالم مورد بررسی قرار دادند. براساس بررسی ها و اسکن های انجام شده بر روی این افراد، تنها یک بار استنشاق ماری جوانا باعث تغییر بخشی از سیستم عصبی می شود که مسئول فشار خون و ضربان قلب است.

دکتر عباس الشامی متخصص قلب و عروق مستقر در نیوجرسی که در این تحقیق شرکت داشته است گفت: «زمانی که صنعت تنباکو برای اولین بار شروع به فعالیت کرد، ما هنوز نمی دانستیم استعمال سیگار تا چه اندازه برای انسان زیان آور است. بعد از استفاده گسترده از سیگار، کم کم عواقب زیان آور آن خود را نشان دادند. اما متاسفانه قبل از اینکه این عواقب به طور علمی به اثبات برسند، میلیون ها نفر به دلیل استعمال دخانیات جان خود را از دست داده بودند.

این اتفاق در مورد ماری جوانا نیز در حال رخ دادن است. نتایج این آزمایش و آزمایشات مشابه ما را نگران می‌کنند. زیرا بسیاری از افراد در ایالات متحده و کشورهایی که مصرف ماری جوانا در آنها قانونی است، نمی‌دانند که این ماده تا چه اندازه برای سلامتی آنها مضر است».

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید