مقالاتمقالات پزشکی

مصرف غذاهای فرآوری شده خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ (کولون) را در مردان افزایش می دهد

تحقیقات نشان داده اند که مصرف بیش از حد غذاهای فرآوری شده، باعث افزایش احتمال ابتلا مردان به سرطان روده بزرگ می شود. 

بر این اساس، احتمال ابتلا به سرطان روده بزرگ در مردانی که در مصرف غذاهای فرآوری شده افراط می کنند، 29% بیشتر از مردانی است که کمتر از این مواد غذایی استفاده می کنند با کمال تعجب محققان متوجه شدند که این اصل در مورد زنان صدق نمی کند. 

لو وانگ دانشجوی پسا دکتری دانشگاه دافتز بوستون و نویسنده این مقاله گفت: این مطالعه شواهد قابل استنادی از ارتباط بالقوه بین غذاهای فوق فرآوری شده و سرطان روده بزرگ را نشان می دهد و از اهمیت محدود کردن مصرف غذاهای فرآوری شده به منظور ارتقای سطح بهداشت عمومی، حمایت می کند.

وانگ توضیح داد که غذاهای فوق فرآوری شده مملو از قند، چربی و نشاسته تصفیه شده هستند که همگی باعث افزایش وزن و چاقی می شوند و چاقی یکی از عوامل مهم ابتلا به سرطان روده بزرگ است. 

وانگ در ادامه گفت: البته سطح پایینی از مواد مغذی و ترکیبات زیست فعال، مانند مواد معدنی و ویتامین ها نیز در این گونه از غذاها وجود دارند. اما دقیقا مشخص نیست که چرا مردان بیشتر در معرض خطر قرار دارند. شاید نوع غذاهای فرآوری شده مصرفی توسط زنان با مردان تفاوت دارد. اما برای اینکه نقش جنسیت در این میان مشخص شود، به تحقیقات بیشتری نیاز است. 

در این مطالعه بیش از 200 هزار زن و مرد آمریکایی (نزدیک به 160 هزار زن و 46 هزار مرد) مشارکت داشته اند. شرکت کنندگان در این مطالعه هر 4 سال مرتبا پرسشنامه هایی را در مورد رژیم غذایی خود پر کرده اند؛ این پرسشنامه ها شامل سوالاتی در مورد میزان مصرف 130 نوع ماده غذایی بوده است. مصرف غذاهای فوق فرآوری شده در این پرسشنامه ها در 5 سطح مختلف، از کمترین تا بیشترین مورد ارزیابی قرار گرفته است.

محققان متوجه شدند که پس از 25 سال 1294 نفر از مردان و 1922 نفر از زنان به سرطان روده بزرگ مبتلا شده اند.

مردانی که بیشتر غذاهای فوق فرآوری شده مصرف کرده بودند، بیشتر در معرض خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ قرار داشتند. این امر عمدتا ناشی از مصرف گوشت، مرغ و ماهی فوق فرآوری شده، غذاهای آماده و نوشیدنی های شیرین (شکری) بوده است. 

نتایج این مطالعه رابطه محسوسی بین مصرف این نوع از غذاها و سرطان روده بزرگ را در زنان نشان نداد. در عوض احتمال ابتلا به این سرطان در زنانی که بیشتر غذاهای آماده یا طبخ شده با حرارت بالا را مصرف کرده بودند، بیشتر بود.

این یافته ها پس از این به دست آمد که محققان عوامل دیگر دخیل در ابتلا به سرطان روده بزرگ، مانند نژاد، سابقه خانوادگی، فعالیت بدنی، استعمال دخانیات و مصرف الکل را تحت کنترل قرار داده بودند. 

به عقیده دکتر آمیتپال جوهال، دلیل این امر این است که غذاهای فوق فرآوری شده حاوی مواد شیمیایی هستند که ممکن است باکتری های سالم روده را تغییر دهند و با التهاب روده، باعث افزایش احتمال ابتلا به سرطان روده می شوند. 

هر چند مطالعات بیشتری باید انجام شود تا دانشمندان درک بهتری از رابطه بین سرطان روده بزرگ و غذاهای فرآوری شده پیدا کنند، اما آنچه مسلم است این است که کاهش مصرف این غذاها، در هر صورت باعث ارتقای سطح سلامتی شما می شوند.

محققان توصیه می کنند که دو سوم از هر وعده غذایی باید به سبزیجات و میوه جات تازه و غلات کامل اختصاص یابد. در کنار این ها مواردی چون ورزش، کنترل وزن و خواب مناسب نیز نقش زیادی در پیشگیری از این بیماری دارند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید