اخباراخبار کانادا

مصرف روزانه ماریجوانا و تاثیرات مخرب آن بر قلب

به نقل از cnn : یک مطالعه جدید نشان می دهد که مصرف روزانه ماریجوانا خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر یا CAD را در مقایسه با افرادی که هرگز این ماده مخدر را مصرف نکرده اند، یک سوم افزایش می دهد.

دکتر ایشان پرانجپه نویسنده اصلی این مطالعه که پزشک مقیم دانشگاه استنفورد است درباره نتایج آن گفت: «شواهد زیادی نشان می دهند که ماریجوانا برخلاف تبلیغات بی ضرر نیست و به احتمال زیاد باعث بروز بیماری های قلبی عروقی می شود. به همین دلیل کسانی که قصد استفاده از ماریجوانا را دارند، باید با عواقب مخرب تاثیر آن بر قلب و عروق آشنا شوند».

بیماری عروق کرونر به دلیل تجمع پلاک در دیواره رگ هایی رخ می دهد که خون را به قلب می رسانند. این بیماری کهCAD  یا آترواسکلروز نیز نامیده می شود، شایع ترین نوع بیماری قلبی است.

علائم این بیماری عبارتند از: آنژین صدری، درد قفسه سینه، احساس ضعف، سرگیجه و احساس تنگی نفس. اما در برخی افراد بیماری آترواسکلروز بدون هیچ از این علامت ها ظاهر می شود و از همان ابتدا فرد را درگیر حمله قلبی می کند.

نتایج این مطالعه که به استناد یک طرح موسسه ملی بهداشت ایالات متحده به دست آمده اند، موارد قابل توجهی را نشان می دهند.

براساس این نتایج، کسانی که به صورت روزانه ماریجوانا مصرف می کنند نسبت به کسانی که هرگز از این ماده مخدر استفاده نکرده اند، 34 درصد بیشتر احتمال دارد به بیماری عروق کرونر قلب مبتلا شوند.

براساس این مطالعه خطر ابتلا به بیماری های قلبی، افرادی را که حداکثر یک بار در ماه از ماریجوانا استفاده می کنند تهدید نمی کند.

.

 

تحقیقات دیگری نشان داده اند که مصرف ماریجوانا باعث حملات قلبی شده و منجر به افزایش خطر سکته مغزی و نارسایی قلبی در افراد مبتلا به بیماری های قلبی زمینه ای می شود.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید