اخباراخبار کانادا

مصاحبه اختصاصی سلین دیون با CBC: دوباره خواهم خواند! 

سلین دیون، نماد کانادایی موسیقی پاپ در گفتگوی اختصاصی با آدرین آرسنال از برنامه The National سی بی سی از مشکلات سلامتی و بیماری سندرم استیف- پرسن که باعث شد خوانندگی را کنار بگذارد و همچنین  دلتنگی برای هوادارانش صحبت کرده است. 

سلین در دسامبر 2022 خبر ابتلا به اختلال خود ایمنی بسیار نادر SPS که با ایجاد اسپاسم های شدید در ماهیچه ها،  توانایی حرکت و مهمتر از آن کنترل صدا را سلب می کند را با جهانیان به اشتراک گذاشت. 

این کشف برای ترانه سرا و خواننده برنده 5 جایزه گرمی و 20 جایزه جونو، زمین گیر بود و مجبور شد تور جهانی آلبوم Courage را که برای سال 2023 برنامه ریزی شده بود لغو کند تا بر مدیریت علائم بیماری بدون درمان اش متمرکز شود. 

با اینکه سلین کمتر از دو سال قبل مبتلا به SPS تشخیص داده شد، اما به CBC گفت که از سال ها قبل متوجه تزلزل صدایش شده بود. وی گفت اولین بار طی تور جهانی آلبوم Taking Chances در سال 2008، شروع به از دست دادن کنترل زیر و بمی صدایش کرد. مشکل خفیف بود و اجراها به خوبی پیش رفت. اما وضعیت او به سرعت در حال تغییر بود و با گذشت چند سال، اسپاسم های عضلانی بدتر و بدتر شد. با تشدید اسپاسم و درد، دیون و تیم اش استراتژی هایی را برای پنهان کردن علائم ابداع کردند. آنها برخی ترانه ها را حذف کردند و دیون نحوه آوازخوانی اش را تغییر داد. 

همزمان او به چندین متخصص گوش، حلق و بینی مراجعه کرد. اما پزشکان پس از معاینه تارهای صوتی او را به خانه می فرستادند. در نهایت پنهان کردن علائم دشوارتر شد، زیرا  اپیزودهای او با شلوغی، نور، سر و صدا و غیره که همه عناصر ضروری کنسرت هستند، تشدید می شد. 

سلین می گوید به توانبخشی مداوم امیدوار است و قصد دارد آوازخوانی را از سر بگیرد. اما زمانی برای آن مشخص نکرد. او گفت: می خواهم به صحنه برگردم. مردم باید بدانند که هنوز زنده ام. باید بدانند که دوست شان دارم و دلم برایشان تنگ شده است. 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید